پناهگاه شامپانزه جزیره نگامبا

پناهگاه شامپانزه جزیره نگامبا

شرح

پناهگاه شامپانزه جزیره نگامبا

پناهگاه شامپانزه جزیره نگامبا پناهگاهی برای شامپانزه ها در جزیره نگامبا در اوگاندا ، آفریقا است. این جزیره در دریاچه ویکتوریا در 23 کیلومتری ساحل انتبه واقع شده است و مساحتی در حدود 40 هکتار دارد. این گیاه عمدتا از جنگل های بارانی گرمسیری تشکیل شده است. از آنجا که شامپانزه ها شنا نمی کنند ، در اینجا حصارکشی نمی شوند. در حال حاضر 49 شامپانزه مراقبت می شوند ، یتیم شده اند یا مجروح شده اند یا از مالکیت غیرقانونی حیوانات اهلی و تجارت بوته مصادره می شوند و نمی توانند در طبیعت زنده بمانند.

پناهگاه شامپانزه جزیره نگامبا

پناهگاه  شامپانزه در سال 1998 توسط مؤسسه جین گودال  و سایر سازمانهای حفاظت آغاز شد. بهره بردار بنیاد Chimpanzee Sanctuary و Trust Conservation Trust Trust  است وهمچنین به آن اعتماد Chimpanzee Trust گفته می شود. این هیئت متشکل از نمایندگان اداره حیات وحش اوگاندا ، مرکز آموزش حیات وحش اوگاندا و اعتماد حفاظت از محیط زیست اوگاندا Ugandan Ugandan (Ecotrust) ، Children of Conservation و بنیاد رایگان متولد شده است. بین 700000 دلار و 1 میلیون دلار در سال ، Chimpanzee Trust با بهره برداری از پناهگاه نگامبا ، آموزش زیست محیطی و حفاظت از شامپانزه های وحشی هزینه می کند. موسسه جین گودال آلمان ایستگاه حفاظت را بطور قابل توجهی تأمین می کند.

باغ وحش ، دامپزشک ، کارمندان و داوطلبان

22 باغ وحش ، دامپزشک ، کارمندان و داوطلبان دیگر در جزیره نگامبا کار می کنند. حیوانات روزی دو بار تحت درمان قرار می گیرند و تغذیه می شوند. آنها در طول روز بطور رایگان در جزیره حرکت می کنند. برای اینکه شبانه بمانند ، معمولاً به قفس برمی گردند. غیر این صورت ، چون آنها هر شب لانه جدیدی از شاخه ها را در مناطق وحشی می ساختند ، بزودی جنگل از بین می رود. میمون های ماده برای جلوگیری از بارداری یک ایمپلنت هورمونی در بازو دریافت می کنند.

تنها یک نوزاد شامپانزه پس از آنکه یک زن ایمپلنت را نادیده گرفت ، در این جزیره به دنیا آمد. جنگلهای بارانی جزیره می توانست فقط دو میمون را به طور کامل تغذیه کند. سایر فضاهای رایگان در دسترس نیست. با وجود خوراک اضافی ، جنگل پس از گذشت چند سال به وضوح آسیب دید.

نظارت بر شامپانزه ها 

آزادی اولیه در نظر گرفته شده  از شامپانزه های تحت نظارت رد شد. علاوه بر بهره برداری از ایستگاه امداد و نجات برای شامپانزه های تحت نظارت ، امروز محور اهداف این بنیاد بر آموزش جمعیت اوگاندا در زمینه حفاظت از طبیعت و گونه ها به ویژه برای شامپانزه ها و همچنین اکوتوریسم و ​​همکاری های منطقه ای تا بین المللی در زمینه حفاظت از گونه ها برای شامپانزه ها است.این ایستگاه همچنین برای علوم رفتاری و تحقیقات غیر تهاجمی در مورد شامپانزه ها استفاده می شود. چنین گروه شامپانزه اسارت بزرگی در آمریکای شمالی یا اروپا یافت نمی شود.

منبع : ویکی پدیا

 

موقعیت هتل

کشور: اوگاندا
شهر: انتبه

دیدنی‌های نزدیک