کلیسای جامع استاوانگر

موزه های ملی کنیا

شرح

موزه های ملی کنیا NMK  یک شرکت دولتی است که موزه ها، اماکن و بناهای تاریخی در کنیا را اداره می کند. این موزه تحقیق میراث را انجام می دهد، و دارای تخصص در موضوعات مختلفی از دیرینه شناسی، مردم نگاری و تحقیقات و حفاظت از تنوع زیستی است. دفتر مرکزی آن و موزه ملی در موزه تپه، در نزدیکی بزرگراه Uhuru بین منطقه تجاری مرکزی و Westlands در نایروبی واقع شده است. موزه ملی کنیا در سال 1910 توسط انجمن تاریخ طبیعی آفریقای شرقی E.A.N.H.S تأسیس شد.

هدف اصلی انجمن همواره این بوده است که یک معاینه انتقادی علمی در مورد خصوصیات طبیعی زیستگاه آفریقای شرقی انجام دهد. در این موزه مجموعه ها و نمایشگاه های موقت و دائمی قرار دارد. امروز موزه ملی کنیا بیش از 22 موزه منطقه ای ، بسیاری از سایت ها و بناهای تاریخی در سرتاسر کشور را اداره می کند.

تاسیس انجمن تاریخ طبیعی آفریقای شرقی و اوگاندا

انجمن تاریخ طبیعی آفریقای شرقی و اوگاندا در سال 1110 توسط افراد با علاقه به طبیعت در آفریقای شرقی تاسیس شد. این گروه شامل دو كانون از انجمن مبلغین كلیسا بود: روحانی هری لایكی و كشیش سنت كوئین اوبین راجرز. برخی از مقامات دولتی: C. W. Hobley و جان Ainsworth ، پزشکان، دندانپزشکان، شکارچیان بازی های بزرگ و صاحبان مزارع. در سال 1911 آنها موزه تاریخ طبیعی و كتابخانه را با یك افتخار تأسیس كردند. علاءالدین ویزرام برای یک ساختمان دو اتاقه پول جمع کرد. در سال 1914 آنها می توانستند مبلغی را برای پرداخت هزینه كنند. آنها آرتور لورویج، یک متخصص بیماری های شایع را، که در مارس 1914 وارد کشور شد، آوردند.

لویورج در جمع آوری متمرکز شد و اعضای آن داوطلب شدند تا نمونه ها، کار و بودجه را به آنها اختصاص دهند. آنها همچنین موزه را اداره کردند در حالی که لواریج در انگلیس شرقی آفریقا برای انگلیسی ها جنگید. او پس از جنگ برای اقامت مختصر بازگشت و تنها به آمریکا رفت ، جایی که سرانجام استاد دانشگاه هاروارد شد.

ساخت موزه های ملی کنیا

مجری بعدی A. F. J. Gedye بود. این موزه به یک ساختمان جدید در گوشه خیابان دولت و جاده کرک منتقل شد. از جمله داوطلبان جدید برای جامعه می توان به سر رابرت کوریاندون، فرماندار کنیا اشاره کرد. درگذشت غیرمنتظره خود در سال 1927، لیدی کوریندون صندوق یادبود کوریندون را تأسیس کرد تا بتواند در یادبود همسرش موزه ای بهتر برای جامعه بسازد.

دولت بودجه تطبیقی ​​برای کمکهای عمومی ارائه داد و در سال 1928 ساخت و ساز آغاز شد. این ساختمان در سال 1929 آماده بود. متأسفانه هیچ فضای کاری و فضای ذخیره سازی فراهم نشده بود و به همین دلیل انجمن تاریخ طبیعی از ورود به آن خودداری کرد. دولت سپس موزه قدیمی را خریداری کرد و جامعه از این پول برای اضافه کردن سه اتاق استفاده کرد، مجموعه های خود را به معتمد موزه، اما این کتابخانه را حفظ کرده است. همه چیز به موزه منتقل شد. لیدی کوریندون کتابهای سر رابرت را به آن اهدا کرد.

افتتاح موزه های ملی کنیا

موزه های ملی کنیا به طور موزه در 22 سپتامبر 1930 به عنوان موزه کوریندون با حضور ویکتور گورنی لوگان وان سامرن، عضو به عنوان متصدی، افتتاح شد. به دلایل او خانه ای به او داده شد. در سال 1930 Evelyn Molony  napé Napier پس از کمک مالی توسط ارنست کار به این موزه برای تأمین بودجه اشتغال وی به موزه اهدا شد. وی در دوره تصدی خود، موزه ای را در گیاهان شرقی آفریقا ایجاد کرد و همچنین مجموعه ای از مقالات علمی در مورد گیاهان آفریقای شرقی را منتشر کرد.

رابطه معتمدین موزه با جامعه مشکل ساز شد و به همین ترتیب این دو سازمان کمیته ای از جمله سر چارلز بلچر، فقيه كنیایی را منصوب كردند تا آن را تثبیت كنند. کمیته همه چیز را به جز کتابخانه در ازای پرداخت سالانه 15 سال به جامعه ، به موزه واگذار کرد.

همکاران موزه کنیا شامل جوئل اوجال، سرپرست موزه در دولت بود. در بازگشت از اومو ریچارد ایده های خود را برای بهبود مستقیم به ژوئیل داد، که از رئیس آرد فردیناند کاوندندیش-بنتینک خواست تا ریچارد را در یک مقام ارشد قرار دهد و شروع به جایگزینی هیئت مدیره با استخراج کنیا ها از کنیا کند، زیرا فقط دو مورد وجود داشت. از 16 نفر در آن گروه. مجازات عدم انفعال حذف بودجه دولت است. در 15 اکتبر 2005 گالری های موزه نایروبی تا دسامبر 2007 برای یک برنامه بازسازی گسترده بسته شد.

بازسازی موزه های ملی کنیا

این اولین بازسازی بزرگ موزه نایروبی از سال 1930 بود. یک ساختمان جدید و یک مرکز تجاری ساخته شد و برنامه ریزی فیزیکی NMK بهبود یافت. این موزه در ژوئن سال 2008 مجدداً افتتاح شد. این نمایشگاه هم موقت و هم دائمی است. در این محوطه همچنین پارک مار نایروبی و باغ گیاه شناسی و مسیر طبیعت قرار گرفته است. قسمت تجاری این موزه دارای رستوران و مغازه است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک