موزه ملی سنگاپور

آشنایی با موزه ملی سنگاپور

شرح

موزه ملی سنگاپور

موزه ملی سنگاپور (Singapore National Museum) در کشور  سنگاپور،  قدیمی ترین موزه در این کشور است. تاریخ تاسیس آن به سال  1849 برمی گردد که در آن هنگام  بخشی از کتابخانه مرکزی کشور سنگاپور بود. پس از جابجایی های مکرر  ، موزه ملی سنگاپور به محل کنونی خود درجاده  استمفورد  در سال 1887 منتقل شد.  این موزه یکی از چهار موزه ملی در کشور سنگاپور است ، سه موزه ملی  دیگر شامل دو موزه تمدنهای آسیایی  و  موزه هنر سنگاپور می باشد

در این موزه بر موضوعات  مربوط به تاریخ سنگاپور تمرکز دارد و در سال 1965 ، موزه ملی سنگاپور نامگذاری شد هرچند که  برای مدت کوتاهی بین سال های 1993 تا 2006 ، آن را موزه تاریخ سنگاپور نامیدند اما دوباره به نام کنونی خود برگشت . معماری این موزه به سبک نئو پالادیان  و رنسانس است و  شامل دو بلوک مستطیل شکل موازی ، با گنبدی  در مقابل ساختمان می باشد.  این  موزه  بعد از یک دوره مرمت سه و نیمه ساله مجددا در تاریخ 2 دسامبر 2006 گشایش یافت. این موزه برای داشتن مجموعه های نفیس و به خصوص مجموعه های  قوم نگاری جنوب شرقی آسیا به خصوص مالایاها در قبل از جنگ جهانی مشهور بوده.

تاسیس موزه

​بیش از 120 سال پیش در سنگاپور این موزه تاسیس شد و بزرگ ترین و هم چنین قدیمی ترین موزه سنگاپور می باشد. پیشینه این موزه  به سال  1849 برمی گردد پس از جابجایی های مکرر، این موزه به محل کنونی خود درجاده  استمفورد در سال 1887 منتقل شد. معماری این موزه به سبک نئو پالادیان  و رنسانس است و  شامل دو بلوک مستطیل شکل موازی ، با گنبدی  در مقابل ساختمان می باشد.

موزه ملی ، مکان نمایش هنری و تاریخ سنگاپور

اگر مایل به دانستن این هستید که چه وقایعی از قرن چهاردهم سبب شکل گیری سنگاپور تا کنون شده است، می توانید با سفربه سنگاپور و بازدید از این موزه که یکی از جاذبه های گردشگری سنگاپور نیز می باشد به این اطلاعات دست پیدا کنید. حتی اگر فرصت ندارید که از هیچ کدام از موزه های سنگاپور دیدن کنید،  به موزه ملی حتما رفته و لذت ببرید. این موزه برای داشتن مجموعه های نفیس و به خصوص مجموعه های قوم نگاری جنوب شرقی آسیا به خصوص مالایاها در قبل از جنگ جهانی مشهور بوده است.

می توانید تصور کنید که در یک فضای تاریک همراه با سمفونی ملایم درباره زندگی مردم سنگاپور توسط ویدئو ها و اشیا قدیمی به تماشا نشسته اید. این موزه به مانند شهر فرنگی است که در آن فرهنگ و تاریخ غنی مردم سنگاپور، ریشه اجدادی و تعدد مذهبی و نژادی و جنگ‌ها ونزاع‌های تاریخی ملت سنگاپور را کشف می‌کنید. فراموش نکنید که جواهرات و طلاهای جاوانس متعلق به قرن چهاردهم که مربوط به دوران قبل از استعمار سنگاپور است را مشاهده کنید. در این موزه بر موضوعات  مربوط به تاریخ سنگاپور تمرکز دارد. این  موزه  بعد از یک دوره مرمت سه و نیمه ساله مجددا در تاریخ 2 دسامبر 2006 گشایش یافت.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک