موزه ملی مردم شناسی

موزه ملی مردم شناسی

شرح

موزه ملی مردم شناسی

موزه ملی مردم شناسی یکی از مهمترین مکان های موزه در مکزیک و آمریکا است. این بنا برای نگهداری و نمایش میراث باستان شناسی مردمان Mesoamerica طراحی شده است ، و همچنین پاسخگوئی به تنوع قومی فعلی کشور ساختمان فعلی MNA بین سالهای 1963 و 1964 در جنگل Chapultepec به دستور رئیس جمهور آدولفو لوپز ماتئوس ساخته شد ، که آن را در 17 سپتامبر 1964 افتتاح کرد. در حال حاضر ، ساختمان MNA دارای 22 سالن نمایشگاه دائمی ، دو اتاق است.

نمایشگاه موقت و سه سالن. داخل کتابخانه ملی مردم شناسی و تاریخ است.مجموعه موزه ملی مردم شناسی از تعداد بیشماری باستان شناسی و مردم نگاری از سراسر مکزیک ساخته شده است. در میان برخی از زیباترین قطعات این مجموعه ، Piedra del So   که همان قلب موزه است  ، سران عظیم فرهنگ Olmec ، مجسمه های تاریخی Teotihuacan اختصاصی به خدایان آب ، مقبره پاکال ، مراسم تشییع جنازه مونت آلبون ، استیل های Xochicalco ، و همچنین یک اطلس تولتک از Tollan-Xicocotitlan و Monolito de Tláloc که از ورودی موزه محافظت می کند ، آورده شده است.

MNA ، از مکان های مهم گردشگری مکزیک

MNA یکی از مکانهای مهم گردشگری مکزیک است. هر ساله بیش از دو میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند. این موزه یکی از بزرگترین موزه های این قاره است.از زمان پیش از اسپانیا ، ناهوها به تمدنهایی که پیش از آنها بود علاقه مند بودند. بنابراین ، آنها به اماکن باستانی و اهرام نزدیک شدند ، اشیاء ، تندیس یا ماسک را کشف و بازیابی کردند. علاوه بر این ، آنها را تغییر داده و از آنها استفاده مجدد كردند ، آنها را صیقل دادند ، رنگ آمیزی كردند یا سایر عناصر بارز فرهنگ یا مذهب خود را اضافه كردند .

پیشینه تاریخی موزه ملی مردم شناسی

در اواخر قرن 18 میلادی ، اسنادی که بخشی از مجموعه لورنزو بوتورینی بود ، به دستور جانشین بوکارلی ، در دانشگاه سلطنتی و پونتیفیک مکزیک واریز شد. همچنین مجسمه هایی از Coatlicue و Piedra del Sol وجود داشت که سنت موزه را در مکزیک آغاز کردند.در 25 اوت سال 1790 ، اولین کابینه تاریخ طبیعی مکزیک افتتاح شد ، مونتاژ گیاه شناس ، خوزه لونینوس مارتینز که از بین و در همین محیط این ایده بوجود آمد. به منظور محافظت از بناهای تاریخی ، تخته ای از عتیقه ها را تشکیل می دهند.

از قرن 19 میلادی ، مکزیک مورد بازدید مردان برجسته علم قرار گرفت ، مانند مورد بارون Alejandro de Humbolt ، که ارزش هنری و تاریخی بناهای پیش از اسپانیایی را منتشر کرد ، دستیابی به این امر در سال 1825 با حکم رئیس جمهور گئودالوپ ویکتوریا به توصیه مورخ لوکاس آلامان ، موزه ملی مکزیک به عنوان یک موسسه خودمختار تأسیس می شود. برای سال 1865 ، امپراتور ماکسیمیلیان از هابسبورگ دستور داد موزه را به ساختمان واقع در خیابان 13 موندا ، جایی که نعناع در آن قرار داشت ، انتقال دهد.از سال 1906 رشد مجموعه ها Justo Sierra را به تقسیم مجموعه موزه ملی تشویق كرد ، به این ترتیب مجموعه های تاریخ طبیعی به ساختمان زیبای صنوبر ، ویژه ساخته شده برای نمایش نمایشگاه های دائمی منتقل شدند.

افتتاح دوباره موزه

این موزه سپس موزه ملی باستان شناسی ، تاریخ و مردم نگاری نامیده شد و در 9 سپتامبر سال 1910 با حضور پرزیدیر پورفیریو داز ، دوباره افتتاح شد. در سال 1924 مجموعه موزه به 52 هزار اشیاء افزایش یافته و بیش از 250 هزار بازدید کننده دریافت کرده بودند ، بنابراین به وی حق رای دادن به جایزه نوبل داده شد و یکی از این موارد در نظر گرفته شد. جالب ترین و معتبرترین موزه های جهان است.در 13 دسامبر سال 1940 ، با حكم ، مجموعه های تاریخ به قلعه Chapultepec منتقل شدند و این موزه نام خود را به یكی دیگر تغییر داد: موزه ملی مردم شناسی.

ساخت موزه

ساخت موزه فعلی در فوریه 1963 ، در جنگل Chapultepec آغاز شد. همانطور که قبلاً در بخش معماری نیز ذکر شد ، این پروژه با هماهنگی معمار پدرو رامیرز وازکز و با کمک معماران رافائل میجارس و خورخه کامپوزانو انجام شد. بنا به درخواست Jaime Torres Bodet ، که در آن زمان دبیر آموزش عمومی بود ، این پروژه معماری به معمار مکزیکی پدرو رامرز وازکز ، که کار وی توسط معماران ریکاردو دو رابینا ، رافائل میجارس و خورخه کامپوزانو فرناندز انجام می شود ، اختصاص یافته است.

در 17 سپتامبر 1964 ، یک ماه و نیم قبل از عزیمت لوپز ماتئوس ، در چهارچوب برنامه موزه ملی پیشنهاد شده توسط تورس بودت ، که در آن موزه هنرهای مدرن نیز افتتاح شد افتتاح شد.در موزه نویسی سازمان اجتماعی سیاسی ، هنر ، سحر و جادو ، دین ، ​​ریاضیات ، نجوم ، پزشکی ، نوشتاری ، شهرسازی و مهندسی فرهنگهای مختلف مدنظر بود.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک