باغ ملی یونان

آشنایی با باغ ملی یونان

شرح

باغ ملی یونان | Greece National Garden

باغ ملی یک پارک عمومی در مرکز پایتخت یونان ،آتن است. این پارک درست در پشت ساختمان پارلمان یونان ( کاخ قدیمی ) واقع شده است و تا جنوب جایی که منطقه Zappeion است، ادامه دارد. این باغ باغ ملی آتن در سال ۱۸۴۰ به دستور ملکه آمالیا ساخته شد و محل زندگی بیش از ۵۰۰ گونه گیاهی و تعداد بسیاری حیوان از جمله طاووس ها، اردک ها و لاک پشت ها میباشد. باغ ملی یا Vassilikos Kipos ( که قبلا به عنوان باغ سلطنتی در یونان شناخته می‌شد) یک محیط سبز و آرامش‌بخش در فضایی به مساحت 15.5 هکتار در مرکز آتن است. این باغ دقیقا در پشت ساختمان پارلمان یونان ( کاخ قدیمی) قرار گرفته و در ادامه از جنوب به Zappeion می‌رسد.

ویرانه‌های باستانی، سرستون‌های قرنطی، موزاییک‌ها و … از مواردی هستند که در این باغ دیده می‌شوند. در سال 1923 ، پس از اینکه خانواده سلطنتی به قصر جدیدی نقل مکان کردند، این پارک به روی عموم باز شد.. و در همان زمان به باغ ملی تغییر نام داد.. این پارک سرسبز با درختان بلند به زودی در بین آتنی ها معروف شد و در آخر هفته با خانواده برای قدم زدن در مسیرهیا پیچ در پیچ به اینجا می آیند.. این باغ با مجسمه، باغچه های پر از گل و ویرانه های باستانی تزیین شده. یک موزه گیاه شناسی، کافه ، حوض پر از اردک، برکه لاک پشت ها، باغ وحش کوچک و زمین بازی نیز در اینجا وجود دارد.

ساخت و طراحی و تزئین باغ ملی

در جنوب شرقی این باغ نیم‌تنه‌هایی از Capodistrias اولین فرماندار یونان، همچنین در قسمت جنوبی باغ مجسمه نیم‌تنه Dionysios Solomos از شاعران مشهور یونانی و نویسنده سرود ملی یونان نیز قرار دارد. باغ ملی National Garden به دستور آمالیا Queen Amalia، اولین ملکه یونان در سال 1840 در زمینی در مرکز آتن ساخته شد. او حتی به نیروی دریایی جدید یونان دستور داد تا از ایتالیا 15000 نهال برای استفاده در این باغ بیاورند. در سال 1923 زمانی که کاخ سلطنتی به یک مکان جدید انتقال پیدا کرد این باغ نیز برای عموم مردم گشوده شد و در همان زمان نامش به “باغ ملی” تغییر پیدا کرد.

مردم برای تفریح به این پارک می‌آیند و معمولا در کنار یکی از دو حوضچه اردک استراحت می‌کنند. کودکان نیز در زمین بازی مخصوص مشغول می‌شوند. همچنین یک باغ وحش کوچک نیز در این باغ وجود دارد. تزئین و طراحی این باغ توسط فردریش اشمیت Friedrich Schmidt مردی که برای جمع‌آوری گیاهان مختلف در دنیا سفر می‌کرد انجام گرفته است.

موقعیت هتل

کشور: یونان
شهر: آتن | Athens

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک