باغ گیاه شناسی لوند

باغ گیاه شناسی لوند

شرح

باغ گیاه شناسی لوند ، بیش از 150 سال قدمت گیاه شناسی دانشگاه شهر لوند در سوئد است . در حاشیه مرکز شهر تاریخی لوند واقع شده است و مانند یک جزیره سبز بزرگ بین بلوک های آپارتمانی به نظر می رسد .

یک باغ گیاه شناسی در مرکز لوند ، سوئد است که روزانه و بدون پرداخت هزینه برای عموم آزاد است. این محوطه 8 هکتاری شامل 7000 گونه گیاه است که از این تعداد 200 گلخانه در گلخانه ها به نمایندگی از 9 منطقه مختلف اقلیمی موجود است. این دانشگاه متعلق به دانشگاه لوند است. کد شناسایی بین المللی آن LD است.

باغ دانشگاه از سال 1690 وجود دارد ، در آن زمان جلوی محل فعلی ساختمان اصلی دانشگاه لوند است . در دهه 1860 باغ از منطقه بیرون رفت و در سال 1862 مکان فعلی خود را در امتداد استرا والگاتان منتقل کرد. این بار یعقوب جورج آگارد نقشه های باغ و گلخانه ها را طراحی کرد. در سال 1974 این باغ به عنوان یک مکان تاریخی ملی شناخته شده باغ دانشگاه از سال 1690 در لوند وجود داشته و قبلاً در محل فعلی ساختمان دانشگاه واقع شده بود. به گفته شاهدان عینی ، این غفلت ، رو به رشد ، خرابکاری و یک پناهگاه باتلاقی برای خوک های رومینگ این شهر مورد غفلت قرار گرفت .

استفاده های متنوع از این باغ

این باغ گیاه شناسی به مدت 110 سال به بهره برداری رسید. در آن زمان دانشگاه گسترش یافته بود و پرتقالها به عنوان سالن سخنرانی برای آناتومی و همچنین یک زندان دانشجویی دو برابر شده بودند . وقتی دانشگاه برنامه هایی را برای آزمایشگاه شیمی در همان ساختمان ارائه داد ، مشخص شد که باغ گیاه شناسی باید در بخش “Tornalyckan” لوند که در آن زمان در حومه شهر بود ، به مکان فعلی خود منتقل شود .

امروزه بیش از 7000 گونه در 8 هکتار (20 هکتار) وسط لوند پرورش یافته است. این باغ نه تنها برای آموزش و تحقیقات بلکه برای مدارس ، عموم ، بخش دولتی و سایر موارد دیگر نیز در مناطق مختلف گیاه شناسی ، باغبانی و بوم شناسی عملیاتی متنوع انجام می دهد .

موقعیت هتل

کشور: سوئد
شهر: لوند | Lund

دیدنی‌های نزدیک