باغ گیاه‌ شناسی گرجستان

باغ گیاه‌ شناسی گرجستان

شرح

 باغ گیاه‌ شناسی گرجستان | National Botanical Garden of Georgia

تفلیس به دلیل شرایط آب و هوایی که دارد، دارای پارک ها و باغ های سرسبزی میباشد. یکی از این باغ ها، باغ گیاه شناسی تفلیس است. باغ گیاه‌ شناسی گرجستان ،باغ های بوتانیکال یکی از بهترین دیدنی های شهر تفلیس و یکی از مهم ترین  جاذبه های گردشگری تور گرجستان به شمار می آید . این مجموعه سالانه تعداد زیادی از گردشگران را به سمت خود جذب می کند. باغ های بوتانیکال در سال ۱۸۴۵ به منظور بازدید عموم مردم بازگشایی شد، چرا که قبل از آن تنها خانواده سلطنتی حق استفاده از این باغ ها را داشتند. در باغ گیاه شناسی تفلیس بیش از چند هزار نوع گیاه بومی و غیر بومی نگه داری میشود. از جمله اصلی ترین گروه گردشگران و بازدیدکنددگان از این باغ کسانی هستند که علاقه زیادی به گل و گیاه دارند.

غرفه ها، کوچه های سایه دار، چند آبشار و پل های زیبایی در اطراف باغ برای بازدیدکنندگان ایجاد شده است که این مکان را به محیطی عالی برای پیاده روی و دوچرخه سواری تبدیل کرده است. تاریخ ساخت این باغ به بیش از سه قرن برمی گردد، اولین بار در سال ۱۶۷۱ توسط یک مسافر فرانسوی به نام ژان شاردن با عنوان باغ سلطنتی شرح داده شد و در نهایت در سال ۱۶۲۵ تحت عنوان باغ قلعه یا باغ Seidabad نام گذاری شد.

گیاهان نادر این باغ

باغ گیاه شناسی در اوایل قرن ۱۹ بازسازی و در سال ۱۸۴۵ رسما به عنوان باغ گیاه شناسی تفلیس شناخته و نام گذاری شد. گیاهان نادری در این مجموعه وجود دارد.از دیگر محل های جادویی و سحرآمیز در قلمرو باغ گیاه شناسی میتوان از آبشار جادویی و یک پل در بالای باغ نام برد.

در ادامه این باغ، یک تونل در منطقه ای که مجسمه یک مرد سنگی در آن ساخته شده است به چشم می خورد. از باغ میتوانید قلعه و مجسمه مادر گرجستان را ببینید که واقعا منظره ای زیباست . همچنین در انتهای باغ آبشار بسیار کوچکی موجود است که دیدن آن خارج از لطف نیست . در طول مسیر نیمکت های فراوانی برای استراحت بازدید کنندگان در نظر گرفته شده میتوانید در آنجا بشینید و از منظره و آب و هوای پر اکسیژن باغ لذت ببرید .

ورودی باغ تنها یک دلاری است . بهترین حالت گشت باغ این است که از در بالایی وارد و به سمت پایین حرکت کنید . بیشتر ماشین های تورهای مسافرتی توریست ها را پایین باغ پیاده میکنند میتوانید باقی راه را پیاده یا با ماشین های گردش واقع در خود باغ بگردید .

موقعیت هتل

کشور: گرجستان
شهر: تفلیس

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط