نرگس زار کازرون

نرگس زار کازرون

شرح

آشنایی با نرگس زار کازرون

نرگس زار کازرون نام دشتی وسیع به وسعت 65 هکتار در شهرستان کازرون است. بخش اعظم نرگس‌زارهای این شهرستان در مناطق جره، بلبک، سرمشهد و فامور قرار دارد که همگی در بخش جره و بالاده شهرستان کازرون واقع شده‌اند. گل‌های نرگس این شهرستان از طراوت و مرغوبیت خاصی برخوردار بوده و شامل گونه‌های متعددی همچون نرگس شش پر، شهلا و معمولی می‌باشند که از میان آن‌ها، نرگس شهلا به جهت داشتن زیبایی و بوی ویژه، مشهور است. ماه‌های دی و بهمن موسم به گل نشستن گل‌های نرگس است و در این زمان جمعیت بسیاری از علاقمندان و دوستداران طبیعت، به این منطقه مراجعه می‌نمایند.

رزرو هتل ارزان در ارمنستان

نرگس‌های شهرستان کازرون به دلیل مرغوبیت زیاد، به شهرهای اصفهان، تهران و حاشیه جنوبی خلیج فارس صادر می‌شوند.شهرستان کازرون در فاصله 122 کیلومتری غرب شیراز قرار گرفته و به لحاظ تاریخی نیز یکی از شهرهای با سابقه و با تمدن فارس به شمار می رود .

موقعیت جغرافیایی نرگس زار کازرون

نرگس زار کازرون در منطقه جره و بلبلک واقع شده است كه در منطقه جره در مساحتی حدود 8 هكتار و در منطقه بلبلک در مساحتی حدود 4 هكتار گل نرگس تولید می‌شود و علاوه بر این در 6 دشت دیگر منطقه نیز نرگس زارها وجود دارند. گل نرگس یکی از محبوب‌ترین گل‌ها در ایران و بسیاری از نقاط جهان است که علاوه بر رایحه‌ای خوشبو و ظاهری زیبا، فواید پزشکی بسیاری نیز دارد.

ویژگی های خاص نرگس های منطقه

نرگس شهلای كازرون از جمله نوع نرگس‌هایی است كه از نظر مرغوبیت، شرایط منحصربه‌فردی را داراست كه سایر نرگس‌ها ندارند.نرگس زارهای این شهرستان با مساحتی حدود 65 هكتار یكی از جاذبه‌های گردشگری كازرون به شمار می‌رود كه در زمان كشت این محصول جلوه خاصی را به شهرستان می‌بخشد.گل نرگس در استان فارس علاوه بر كازرون در منطقه خفر، شیراز و شهرستان فراشبند نیز تولید می‌شود اما عطر نرگس كازرون از سایر مناطق استان فارس منحصربه‌فردتر و بهتر است.

خرید تور هوایی ارمنستان

این گیاه پیازدار با ارتفاع بین 30 تا 45 سانتی متر و با گل های 3 تا 8 تایی در فصل زمستان به گل می نشیند حدود گل دهی نرگس های کازرون 45 روز یعنی از اوایل دی ماه تا اواسط بهمن ماه می باشد. نرگس های کازرون به خاطر مرغوبیت زیاد خواهان زیادی دارد و به شهرهای اصفهان ، تهران، حاشیه های جنوبی خلیج فارس و … صادر می شود.

هر سال جشنواره گل نرگس در این منطقه برگزار میشود. بهترین زمان برای بازدید از نرگس زار کازرون ماه های دی و بهمن می باشد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک