پارک ملی نایروبی

پارک ملی نایروبی

شرح

پارک ملی نایروبی یک پارک ملی در کنیا است. که در سال 1946 تأسیس شد و اولین پارک ملی کنیا بود. این پارک تقریباً در 7 کیلومتری جنوب مرکز نایروبی ، پایتخت کنیا ، واقع شده است. با حصار برقی که حیات وحش پارک را از کلان شهر جدا می کند. آسمان خراش های نایروبی را می توان از پارک دید. نزدیکی محیط های شهری و طبیعی باعث درگیری بین حیوانات و افراد محلی شده و مسیرهای مهاجرت حیوانات را تهدید می کند.

پارک ملی نایروبی

با وجود نزدیکی به تمدن و اندازه کوچک نسبی آن برای یک پارک ملی آفریقا ، پارک ملی نایروبی با جمعیت زیاد و متنوعی از حیات وحش به خود می بالد. گیاهخواران مهاجر در فصل خشک در پارک جمع می شوند و یکی از موفق ترین پناهگاه های کرگدن در کنیا است. حصاری که پارک را از شهر جدا می کند ، در امتداد بزرگراهی که فرودگاه را ترک می کند ، عبور می کند ، این یک واقعیت است که بسیاری از کنیا ها به آن افتخار می کنند – این پارک تنها پارک سافاری طبیعی است که دارای پیش زمینه ای از قلاب شهری است که تقریباً در هر قسمت از آن دیده می شود.

کلونیست ها

کلونیست ها وارد منطقه ای شدند که این پارک در اواخر قرن نوزدهم قرار دارد. در این زمان ، دشت های آتی شرق و جنوب آن چیزی که امروزه نایروبی زندگی وحشی فراوانی داشته است. عشایری ماسایی گاوهای خود را در میان حیات وحش زندگی می کرد و به آنها زراعت می داد. مردم کایکووی مرتفع ارتفاعات جنگلی بالای نایروبی شدند. با بزرگ شدن نایروبی – تا سال 1910 ، 14000 نفر ساکن داشت – درگیری بین انسان و حیوان افزایش یافت.

محافظت از شیرها

ساکنان این شهر شبانه برای محافظت از شیرها اسلحه حمل می کردند. مردم شکایت می کردند که زرافه ها و گورخرها پیاده روی می کنند و تخت های گل آنها را خراب می کنند. حیوانات به تدریج در دشتهای گسترده در غرب و جنوب نایروبی محصور شدند و دولت استعماری این منطقه را به عنوان ذخیره بازی کنار گذاشت. مهاجران از نایروبی از جمله ایساک دینسن ، نویسنده کتاب خارج از آفریقا ، اسب ها را در میان غده ها ، ایمپالاها و گورخرها در این ذخیره سوار می کردند.

مروین کووی

محافظه کار مروین کووی در نایروبی به دنیا آمد. با بازگشت به کنیا پس از غیبت نه ساله در سال 1932 ،  او نگران شد که ببیند میزان حیوانات بازی در دشتهای آتی کم شده است. گسترش مزارع و دام ها جای بازی را گرفته بود. وی بعداً از این مکان به عنوان بهشت ​​یاد کرد که به سرعت ناپدید شد. در این زمان ، منطقه ای که بعدها به پارک ملی نایروبی تبدیل می شود بخشی از Reserve Game Southern بود. و در شکار مجاز نبود ، اما تقریباً هر فعالیت دیگری از جمله چرای گاو ، دفع زباله و حتی بمباران توسط نیروی هوایی سلطنتی مجاز بود.

سیستم پارک ملی نایروبی

کووی شروع به کار برای ایجاد سیستم پارک ملی در کنیا کرد. دولت کمیته ای را برای بررسی موضوع تشکیل داد. هنگام ایجاد پارک ، پاستورالیستهای مازایی از سرزمین های خود حذف شدند. کووی به عنوان مدیر پارک ملی نایروبی معرفی شد و این سمت را تا سال 1966 نگه داشت. در سال 1989 ، رئیس جمهور كنیا ، دانیل آرپ موی ، دوازده تن عاج را در یكی از این پارک ها سوزاند. این رویداد باعث بهبود تصویر در حفاظت از کنیا و حفاظت از حیوانات وحشی شد.

منبع : ویکی پدیا

 

 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک