قصر میسور هند

قصر میسور هند

شرح

قصر میسور هند

هندوستان سرزمین قصرهای زیبا، ‌شهرهای پرازدحام و طبیعت خیره‌کننده و سحرانگیز مملو از کوه، دریاچه و حیوانات عجیب است. طراحی پیچیده و نفس‌گیر قصرها و معابد این کشور و همین‌طور مناظر طبیعی بدیع و منحصربه‌فرد آن باعث بهت و تحسین بیننده می‌شوند و به‌ ندرت مشابه آن‌ها را می‌توان در کشورهای غربی دید.  قصر میسور هند ، قصری تاریخی در شهر میسور کارناتاکا، جنوب هند است.

اولین اقامتگاه و مقر رسمی وودیارها

قصر میسور هند اولین اقامتگاه و مقر رسمی وودیارها- حاکمان میسور، خانواده ی سلطنتی میسور است که از سال 1399 تا 1950 بر دولت پادشاهی هند حکومت کردند. قصر میسور هند دارای دو تالار درباری (تالار جلسات تشریفاتی دربار سلطنتی) بوده و مجموعه ای از حیاط ها، باغها، ساختمانها در آن قرار دارند. این کاخ در منطقه ی مرکزی فضای داخلی میسور، رو به تپه های چاموندی به سمت شرق، واقع شده است. میسور معمولا، شهر کاخها اطلاق می شود. حدودا 7 کاخ شامل این ها وجود دارند، هرچند، قصر میسور هند  به طور خاص اشاره به کاخ درون قلعه قدیمی می شود.

کاخ میسور

کاخ میسور که بدست مهاراجه راجارشی،  مقام بلند کریشناراجندار وادیار چهارم، ساخته شد، اکنون یکی از جاذبه های گردشگری معروف در هند، بعد از تاج محل، با بیش از 6 میلیون بازدیدکننده در هر سال می باشد. ساختمان سه طبقه از سنگ گرانیت مرغوب خاکستری و گنبد هایی از مرمر قرمز نمایی از طاق هایی وسیع دارد که با ستون های بلندی حمایت می شوند. این قصر دو سالن اجتماعات عظیم به نام دوربار  و 18 معبد را خود دارد. نمای داخلی پر زرق و برق این قصر که شامل شیشه های رنگی، آینه ها، در هایی از چوب تراشیده، کف های موزاییک و باغچه ی گسترده ای که دور تا دور قصر را گرفته.

تاریخچه ساخت اولیه قصر میسور هند

زمان ساخت اولیه بنا به قرن 14 باز میگردد البته تا کنون چندین بار تخریب و بازسازی شده است. در این قصر میتوانید علاوه بر اماکن مذهبی مجسمه ها و نقاشی هایی ببینید که مربوط به دوران مختلف هستند. همچنین اشیای تاریخی مثل سلاح های مرگبار مهاراجه که بیش از 700 سال قدمت دارند. مثل نیزه، شمشیر، تپانچه، و کمان. شاید شگفت آورترین شیء این مجموعه زین چوبی فیل باشد که با 84 کیلوگرم طلا تزیین شده است. معمولا هندو ها روی هر چیزی تزیین و نقاشی به جای می گذارند و این زین هم جزو آنهاست. قصر تاریخی میسور در کشور هند به عنوان یکی از قصرهای زیبای دنیا در این کشور همه ساله مورد استقبال گردشگران زیادی از سراسر دنیا قرار می گیرد که البته شهر میسور به خاطر طبیعت سرسبز و آن می‌باشد که به همین خاطر مناظر و مناطق دیدنی زیادی را در خود جای داده‌است.

دمای هوا در میسور

دمای هوا در میسور به ندرت تغییرات قابل ملاحظه‌ای دارد و در بیشتر ماههای سال مشابه هوای بهار در ایران را دارا ست. قصر برای بازدیدکنندگان باز است و روزانه تورها مردم را به داخل این کاخ هدایت می کنند. شهر میسور دارای مناطق دیدنی زیادی است که عموماً جنبه تاریخی و طبیعی دارد و به همین خاطر در کتب محلی آنرا شهر «باغها و قصرها» می‌نامند. این شهر یکی از مراکز مهم توریستی ایالت کارناتاکا به حساب می‌آید و در ایام جشن‌های داسارا از مراکز مهم گردشگری هند است. 

موقعیت هتل