بازار مطرح مسقط

بازار مطرح مسقط

شرح

بازار مطرح مسقط

بازار مطرح مسقط یکی از قدیمی‌ترین بازارهای جهان عرب و کشور عمان است. بازار مطرح یکی از مکان‌های معروف و قدیمی در شهر مسقط است، که در نزدیکی بندرگاه این شهر واقع شده است، به همین دلیل کالاهای بسیار متنوع با قیمت مناسب را می‌توانید در این بازار بیابید و در آن‌جا می‌توانید هر آنچه که نیاز دارید را پیدا کنید.

در دهه های ۱۹۶۰ که زندگی مردم ساده تر از زمان حال بود، بازار مطرح می توانست نیازهای روزمره زندگی مردم را مرتفع سازد، برای ساخت این بازار در گذشته تنها از خشت و گل استفاده شده دلیلش هم شرایط آب و هوایی است که در این منطقه حاکم می باشد.

شهرداری شهر مسقط

اما شهرداری شهر مسقط این روزها اقدام به مدرن ساختن این مجموعه نموده است. چرا که تزئینات بازار در جذب گردشگر به این مجموعه تاثیر بسزایی دارد و می تواند علاوه بر افرادی که به منظور خرید به این بازار می آیند افرادی که خرید هم ندارند را به سمت خود جذب نماید.

نکته‌ی مورد قابل توجه دیگر درباره بازار مطرح، معماری جالب آن است، مغازه‌هایی که مانند قوطی کبریت در کنار هم قرار گرفته‌اند و در پیچ و خم کوچه‌های باریک زیر یک سقف چوبی از جنس چوب خرما جای گرفته‌اند و یک بازار را تشکیل داده‌اند.

فروشندگان اجناس در بازار مطرح مسقط

در این بازار، فروشندگان اجناس شان را در مغازه ‌های تو در توی بازار آویزان می نمایند. این بازار پر از هنرهای دستی و پوشاک بانوان است. سوغات عمان خنجر قلاف شده است که  در انواع مختلف و قیمت ‌های متفاوت در مغازه‌ ها موجود می باشد. هر مغازه حداقل چند مدل از آن‌ها را که عموما ساخت هند یا پاکستان هستند و به سفارش عمان هستند در خود دارد.

وقتی برای اولین بار از این مکان بازدید می‌کنید، به نظر می‌آید که سوق مطرح بسیار بزرگ و پیچیده است و ساعت زیادی را در آنجا سپری می‌کنید اما بعد دقایقی قدم زدن در کوچه‌های پیچ در پیچ آن می‌بینید که کل بازار را در 10 دقیقه زیرپا گذاشته‌اید.

نوع زندگی و فرهنگ مردمان کشور عمان

اگر تمایل دارید با نوع زندگی و فرهنگ مردمان کشور عمان آشنا شوید و سوغاتی‌هایی از این کشور برای عزیزانتان تهیه کنید، حتما در تور عمان علاءالدین تراول از بازار مطرح بازدید کنید و مغازه‌هایی را که کفش‌های عمانی، عتیقه جات، صنایع دستی هندی، جواهرات و منسوجات دارند، ببینید.

جالب است بدانید که چانه زنی در بازار مطرح یک رسم دیرینه است، اما با این حال میزان تخفیف فروشندگان هم چندان زیاد نیست.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک