ماتره سوق مسقط

ماتره سوق مسقط

شرح

ماتره سوق مسقط

ماتره سوق مسقط منطقه ای است در استان مسقط عمان واقع شده است. قبل از کشف نفت، ماتره مرکز تجارت عمان یعنی مسقط بود. این مرکز همچنان مرکز تجارت است زیرا یکی از بزرگترین بنادر دریایی منطقه در آنجا واقع شده است. از دیگر اماکن دیدنی این شهر می توان به Souq Mutrah ، یک بازار سنتی و Sour Al-Lawatiah ، اجتماع کوچکی از خانه ها که توسط یک دیوار قدیمی احاطه شده است. در جنوب منطقه مسقط قرار دارد.

موتراق سوق

سوق نام محلی برای موتراق سوق است. ماتره سوق شاید یکی از قدیمی ترین مکان های بازار در جهان عرب باشد. این کشور در مجاورت بندر مسقط واقع شده است و تجارت گسترده ای را در عصر بادبان مشاهده کرده است که از لحاظ استراتژیکی در مسیر هند و چین قرار گرفته است. به دلیل غرفه های شلوغ و خطوطی که نور خورشید در طول روز به آن نفوذ نمی کند از تاریکی نامیده شده است و خریداران برای اطلاع از مقصد خود به لامپ احتیاج دارند. نام بازار به طور خاص از قسمتی که از مسجد ال لاکاتیا تا Khour Bimba امتداد یافته است کشیده شده است که در آن مکان واقعاً پر از فروشگاه و غرفه است و محدوده باریک خطوط اجازه ورود نور خورشید را ندارد.

بازار ماتره سوق مسقط عمان

بازار منبع عاملی برای عمانی ها بود که آنها می توانند نیازهای خود را در دهه 1960 هنگامی که نیازهای زندگی ساده تر از امروز بود خریداری کنند. بیشتر کالاها علاوه بر محصولات محلی مانند پارچه ، میوه ، سبزیجات و خرما نیز وارد می شدند.در گذشته ، این بازار از برگهای گل و نخل ساخته شده است که متناسب با درجه حرارت بالا و شرایط سخت آب و هوایی است و از این رو بهترین مواد موجود برای ساخت بازار در آن زمان بود.

امروز ، شهرداری مسقط برای حفظ سبک محبوب ، بازار را نوسازی و تزئین کرده است ، اما همچنین امکانات جدیدی را معرفی کرده و بازار را به شدت جذب کرده است تا بتواند گردشگران را به خود جلب کند و تجربه خرید را برای گردشگران و همچنین سایر خریداران معمولی راحت کند.بازار در فصل های عید شلوغ تر و فعال تر می شود وقتی عمانی ها برای خرید پوشاک و جواهرات از سراسر کشور به آنجا می آیند.

چاه اصلی این سوک

چاه اصلی این سوک عمدتا کالاهای خانگی ، کفش و پوشاک آماده دارد. در داخل ، بوی مختصری از رایحه ، روغنهای عطر ، گل یاس تازه و ادویه جات ترشی جات وجود دارد. همچنین مغازه های ریز و درشتی در خیابان های کنار و کوچه های منتهی به سوق با نقره عمانی ، غرفه های ظروف سفید و کوما های دوزی وجود دارد ، پارچه ای به رنگ روشن و روسری های چند رنگ دارد. خریداران حتی می توانند مشک های قدیمی عربی را در این موزه ها بدست آورند.سایر کالاهای فروخته شده در سوگ شامل گلدان های عمانی ، نقاشی ، لوله های قلیان ، خانه های قاب دار ، چرم سازی و بخور دادن است.

بندر سلطان قابوس

بندر سلطان قابوس که معمولاً بندر مسقط نام دارد ، یکی از بنادر اصلی تجاری در عمان است. این دروازه دریایی برتر عمان است که از موقعیت مکانی برتر در سلطان سیاسی پایدار برخوردار است. در یک بندر طبیعی در 250 کیلومتری جنوب تنگه هرمز در سواحل اقیانوس هند شبه جزیره عرب واقع شده است. موقعیت بندر سلطان قابوس ، آن را تبدیل به یک مرکز ایده آل ، نه تنها برای خلیج فارس بلکه قاره هند و بازارهای آن در شرق و آفریقای جنوبی می کند. موقعیت بندر سلطان قابوس در مقایسه با سایر درگاه ها صرفه جویی قابل توجهی در زمان بخار می دهد. تعرفه بندر با سایر مناطق منطقه بسیار مطلوب مقایسه می شود. زیر ساخت های در حال حاضر چشمگیر ، نیروی انسانی ماهر ، عملیات سریع و کارآیی دستکاری و سیستم ترخیص اسناد در PSC امسال بیشتر تقویت می شود.

سید سلطان بن احمد

در زمان سلطنت سید سلطان بن احمد در قرن 18 ، فعالیت تجاری عمان دوباره افزایش یافت و دو بندر منطقه پایتخت مسقط و مطهر – متنوع شد ، موترا به سرعت به عنوان یک بندر تجاری تأسیس شد در حالی که از مسقط برای عملیات دریایی استفاده می شد. فرزند حاكم سعید سعید به گسترش تجارت دریایی ادامه داد اگرچه پس از مرگ وی در سال 1856 دوباره رو به زوال قرار گرفت. فعالیت دریایی محدود به واردات اقلام اساسی ، عمدتاً از هندوستان توسط خیاط های چوبی به سبک قدیمی بود. کشتی ها مجبور به لنگر انداختن دریایی بودند و بعضی اوقات صبر می کردند تا بارها بارگیری شود تا محموله ها به صورت دستی در قایق های کوچک بارگیری شوند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک