موزه‌ های اسفورزسکو میلان

موزه‌ های اسفورزسکو میلان

شرح

موزه‌ های اسفورزسکو میلان در چندین خانه‌ی موزه‌ی شهری قرار گرفته است . مجموعه موزه های کاخ اسفورزسکو در قلعه ی که بنای آن در قرن 15 توسط Francesco Sforza (دوک میلان) بر روی بقایای یک استحکام قرن 14 ساخته شده یکی از دیدنی‌های تاریخی میلان است .

قلعه اسفورزسکو (Castello Sforzesco) که بعدها یکی از بزرگترین ارگ های اروپا در قرن 16و17میلادی شد . با بازسازی گسترده در سال 1891-1905 ، در حال حاضر بسیاری از موزه ها و مجموعه های هنری شهر میلان واقع شده است .

این قلعه علاوه بر اینکه یکی از مهمترین بناهای تاریخی میلان است . دارای مجموعه های هنری غنی است .که هنوز بسیاری از آنها لایق تحسین و قدردانی هستند .

طبقات مختلف قلعه – موزه‌ های اسفورزسکو میلان

موزه های که در طبقات مختلف قلعه‌ در اطراف محوطه‌ی روکِتا و دوکال قرار گرفته ‌است . از جمله آثار معروف و بنامی که از آنها میتوان نامبرد ، مجسمه‌های ناتمام «میکل آنژ»، یک نقاشی سقفی از «لئوناردو داوینچی» و تعدادی از سازهای «موتزارت» را نمایش می دهد .

طبقات زیرزمینی «موزه باستان شناسی» که اطراف محوطه دوکال است ، مجموعه‌ی از صنایع دستی مصر باستان و ماقبل تاریخ  برای عموم  بنمایش گذارده است .

طبقه‌ی همکف مجموعه بزرگی از هنر باستانی میباشد . می‌توان از موارد شاخص این مجموعه به تابوت‌های سنگی قرن 4 میلادی، مقبره مجلل «برنابو ویسکونتی» در قرن 14میلادی و «پیه‌ تا روندانینی»، مجسمه ناتمام «میکل‌آنژ» که تا آخرین روزهای عمرش بر روی آن کار می‌کرد اشاره کرد در معرض دیدگان همگان به نمایش گذاشته شده است .

طبقه اول و دوم  «موزه‌ی آلات موسیقی» و «مجموعه‌ی هنرهای کاربردی» که در محوطه‌ی روکِتا میباشد . کلکسیونی از آثاری که مطعلق به قرن 16میباشد را در بر میگیرد . در کل گالری هنری ،نمونه‌های جالبی از آلات موسیقی قدیمی و مجموعه مبلمان‌های وجود دارد .

آلت موسیقی به شکل پیانو

آلت موسیقی به شکل پیانو مثل «هارپسیکورد ونیزی» ، ساز دهنی شیشه‌ای و ورجینال دوتایی فلمنگی را خواهید دید . بیشتر نقاشی‌های ایتالیایی نیز شامل نقاشی تریولزیو مدونا (Trivulzio Madonna) اثری از«آندریا مانته‌نیا» یکی از توانمند ترین هنرمندان ،هنر فیگور رنسانس ، در این موزه به نمایش گذاشته است .

موزه مجموعه‌ هنرهای کاربردی

این موزه مجموعه‌ هنرهای کاربردی از دوران قرون وسطی تا قرن 19 میلادی شامل اشیاء بسیاری از جنس طلا، نقره، شیشه، چینی، عاج فیل و آهن شکل  در آن نگهداری میشود  . و همچنین اشیاء قابل توجه ی مانند «فرشینه‌ی تریولتزیو» که با طرحی از «برامانتینو» بافته شده است نیز وجود دارد .

موقعیت هتل

کشور: ایتالیا
شهر: میلان

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک