موزه کوچک دوبلین

موزه کوچک دوبلین

شرح

موزه کوچک دوبلین

موزه کوچک دوبلین ، موزه ای از مردم دوبلین است که در 15 خیابان استفان گرین ، دوبلین ، ایرلند واقع شده است. این موزه در یک خانه شهری گرجستان قرن 18 متعلق به شورای شهر دوبلین واقع شده است.موزه کوچک به عنوان موزه مدنی برای شهر دوبلین ، تاریخ این شهر را در قرن بیستم شرح می دهد.

این مرکز به بازدید کنندگان در این دوره زمانی نگاهی صمیمی و آموزنده از زندگی در دوبلین می دهد. موزه کوچک ، “ذهن اصلی” مدیر Trevor White و مجری سیمون O’Connor ، در آوریل 2011 تشکیل شد و در اکتبر همان سال درهای خود را به طور رسمی باز کرد. این موزه با یک موسسه خیریه ثبت شده اداره می شود که شامل نمایندگان شورای شهر دوبلین و Fáilte ایرلند ، مرجع توسعه ملی گردشگری است.

موزه دوبلین

موزه دوبلین دارای مجموعه ای از بیش از 5000 اثر باستانی است که به طور مستقیم از مردم دوبلین اهدا و یا وام داده شده است. این خانه دارای سه طبقه فضای نمایشگاهی در خانه شهر گرجستان ، یک طبقه برای فضای اداری و یک کافه تحسین شده ایرلندی ، Hatch & Sons Irish Kitchen در زیرزمین است. مناطق مورد علاقه در نمایشگاه های موزه شامل سفر رئیس جمهور آمریکا در سال 1916 ، جان اف کندی رئیس جمهور ایالات متحده از دوبلین و بسیاری از رویدادهای مهم در تاریخ سیاسی و اجتماعی ایرلند است. در سال 2014 این موزه نمایشگاهی را افتتاح کرد که به موفقیت گروه راک U2 می پردازد.

کلاسهای ” I Love Dublin

موزه دوبلین همچنین کلاسهای ” I Love Dublin” را برای کودکان مدرسه ای در سنین 6 تا 17 سال و برنامه خوشآمدگویی توریستی به نام شهر یک هزار نفر استقبال می کند. این برنامه “ابتکار عمل مدنی” است که بازدیدکنندگان را برای اولین بار به دوبلین با “سفیر” محلی متصل می کند که با بیرون آوردن آنها برای تهیه یک فنجان چای یا پیتزا از آنها استقبال می کند. در سفر ، سفیران از میهمانان خود در مورد این شهر خبر می دهند و آنها را با “میهمان نوازی برجسته” ایرلند معرفی می کنند. این برنامه تاکنون بسیار موفق بوده است. سیدنی مورنینگ هرالد آن را “بهترین کار آزاد در اروپا” توصیف می کند.

هنرمند و شاعر کریستی براون در موزه کوچک دوبلین

موزه  دوبلین با خرید آرشیو اثر هنرمند و شاعر کریستی براون ، موج جدیدی از تبلیغات را به دست آورد. از 19 مارس 2014 ، موزه کوچک و کتابخانه ملی ایرلند صاحبان مشترک افتخار یک مجموعه بودند که شامل نامه های خصوصی و طرح های قبلی ، نقاشی ها و شعرهایی که قبلاً دیده نشده بودند ، بودند. این مجموعه توسط Bonhams در لندن به قیمت تقریبی 45،000 یورو فروخته شده است. حامیان موزه کوچک شامل شورای شهر دوبلین ، اداره منطقه ای دوبلین ، فیلیت ایرلند ، هتل مریون و کافه های پورترهاوس هستند.سال 2012 ، موزه کوچک دوبلین نامزد دریافت جایزه موزه اروپا سال موزه شد.

بهترین تجربه موزه در دوبلین

در ماه مه 2013 ، ایرلند تایمز موزه را به عنوان “بهترین تجربه موزه در دوبلین” توصیف کرد. در سال 2014 ، تویوتا برای سومین سال پیاپی به موزه کوچولو گواهی نامه تعالی اعطا کرد. آنها موزه کوچک را به عنوان جاذبه شماره 10 در شهر دوبلین قرار می دهند ،  و آن را به دومین موزه محبوب در دوبلین تبدیل کردند. در فوریه سال 2014 این موزه جایزه دیوید مانلی را برای کارآفرینان نوظهور در بخش هنر کسب کرد. بیش از 25000 نفر در اولین سال کامل بهره برداری از موزه بازدید کردند. در سال 2013 ، این رقم 51 هزار و 500 بود که این رقم 114 عیار افزایش یافته است.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک