موزه پیروهیو اوکراین

موزه پیروهیو اوکراین

شرح

موزه پیروهیو اوکراین

موزه پیروهیو اوکراین یک موزه در فضای باز به مساحت 1.5 کیلومتر مربع (370 هکتار) است. این موزه که در سال 1969 تأسیس شده است، حاوی بیش از 300 قطعه از معماری عامیانه است که در اینجا از تمام نقاط اوکراین آورده شده و با دقت مجدداً بنا شده است. تپه زیبا با چندین آسیاب بادیمحور موزه است و کل قلمرو این موزه به بخشهایی تقسیم شده است که هر یک نمایانگر معماری عامیانه و زندگی یک منطقه خاص اوکراین است.

موزه پیروهیو اوکراین

این موزه‌ در جنوب شهر کیف قرار دارد و به معماری و سبک زندگی مردم بومی اوکراین می‌پردازد، دیدنی‌ترین بخش موزه، آسیاب‌های بادی به شمار می‌روند. در سال های اخیر ، چندین ساختمان چوبی موزه در اثر آتش سوزی آسیب دیده است. آخرین آتش سوزی در 15 سپتامبر 2006 یک خانه را به کلی ویران کرد و به دو نفر دیگر نیز به طور جدی آسیب رساند.

هانا اسکرپنیک

به گفته هانا اسکرپنیک، مدیر مؤسسه و وزارت فوریت های پزشکی اوکراین، این آتش سوزی نتیجه آتش سوزی بود که قرار است سرقت یک مجموعه ارزشمند از کاسونی قرن هجدهم را که در ساختمان سوخته به نمایش گذاشته شده بودند، پوشش دهد. اسکرپنیک خاطرنشان کرد: در زمان اتحاد جماهیر شوروی این موزه دارای یک گروه امنیتی مشخص و خانه آتش نشانی بود که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به دلیل سهل انگاری در تأمین اعتبار دولت اوکراین منحل شد.

خانه های مشترکین، ساختمانهای تجارت کوچک، تجارت و اداره محلی و کلیساهای قدیمی روستای چوبی حاوی موارد معتبری هستند که نشان دهنده زندگی روزمره روستاییان و مردم شهر اوکراین است.

صنعتگران مدرن اوکراینی

داوطلبان محلی وصنعتگران مدرن اوکراینی که کالاهای خود را با لباس های قدیمی می پوشند و استفاده از وسایل روزمره معتبر را به بازدید کنندگان نشان می دهند. یکی از اصلی ترین ویژگی های بارز این موزه اجرای تئاتر و جشن های روباز است که به تعطیلات مختلف مردمی اختصاص داده شده است. همچنین در این موزه شما می توانید اغلب با کارگران موزه و بازدید کنندگان که لباس های ملی پوشیده اند و همچنین کسانی که در صنایع دستی باستانی مانند بافندگی، قالب سازی و دیگران شرکت می کنند، ملاقات کنید.

در پاییز و تابستان تعطیلات صنایع دستی عامیانه در اینجا برگزار می شود. آهنگران، سفالگران، بافندگان و دیگر اربابان صنایع دستی خود را به عموم نشان می دهند و جلوی چشمان شما آثار هنری خلق می کنند. ساعت کاری این موزه از 10 صبح تا 5 بعد از ظهر است. گشت و گذار برای گردشگران به زبان انگلیسی، اوکراینی، روسی و آلمانی وجود دارد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک