موزه تاریخ طبیعی اتریش

موزه تاریخ طبیعی اتریش

شرح

موزه ای نمونه ، موزه تاریخ طبیعی اتریش

موزه تاریخ طبیعی اتریش | سفر به کشور‌های اروپایی یکی از تفریحات همگان در سراسر دنیا می‌باشد. یکی از این کشور ها اتریش  است. اگر از مسافرین تورهای اتریش هستید بدانید که اتریش دارای موزه های بسیاری است.  از قرن 18 تا اوایل قرن بیستم، اتریش با داشتن برخی از مشهورترین هنرمندان و نوازندگان جهان مانند بتهوون، موتزارت و گوستاو کلامت به قطب فرهنگی هنری جهان تبدیل شده بود. این شکوفایی هنر به دلیل حمایت حامیان سلطنتی هابسبورگ به موسیقی و هنر بود.

هنرهای تجسمی

خوشبختانه، بسیاری از این آثار بزرگ در حال حاضر در موزه های اتریش موجود است. به غیر از هنرهای تجسمی، بسیاری از موزه های اتریش مجموعه های از تاریخ عظیم مربوط  به گذشته هستند. اثرات فرهنگی اتریش بسیار بزرگتر از وسعت این كشور است. از قرن هجدهم میلادی تا اوایل قرن بیستم، منزلگاه برخی از معروف ترین هنرمندان و موسیقی دانان جهانی بوده و شخصیت هایی مانند بتهوون، موزارت و گوستاف كِلیمت در این كشور پرورش یافته و اقامت داشته اند.

آثار معماری، موسیقی و هنری

بخش زیادی از شكوفایی هنرها به خاطر حمایت پادشاه های امپراطوری هابزبورگ بوده، كسانی كه علاقه شدیدشان به گردآوری آثار معماری، موسیقی و هنری، اتریش و به خصوص وین را به پایتختی فرهنگی در جهان مبدل نمودند. خوشبختانه بسیاری از این آثار فوق العاده مانند بخش هایی از هنر نو و جنبش های اَكشنیسم قرن بیستم در بهترین موزه های این كشور به نمایش گذاشته شده اند. بسیاری از موزه های كشور اتریش در پَس هنرهای بصری، میزبان مجموعه های عظیم تاریخی طبیعی بوده و دریچه ای شگفت انگیز رو به گذشته گشوده اند. رویارویی اولیه با موزه تاریخ طبیعی اتریش از مناطق اطراف آن كه بسیار تأثیرگذار است،‌ آغاز می گردد.

موزه تاریخ طبیعی اتریش

موزه تاریخ طبیعی اتریش كه سراسر به تاریخ طبیعی اختصاص داده شده است،‌ همزمان با موزه هنر افتتاح شد. این موزه میزبان بیش از 30 میلیون شیء باستانی است كه تاریخ، سیر تكاملی و تنوع زیستی بر روی كره زمین – و خارج آن – را به نمایش می گذارد. با در اختیار داشتن انواع حیوانات و نمایشی از جهان، این موزه به مثابه یك زمین بازی برای دوستداران طبیعت در قالب یك كاخ است.

موزه مزبور – هنرهای تجسمی

موزه مزبور به خاطر كلكسیون عظیمی از استخوان های دایناسور دارای شهرت است،‌ سالنی بزرگ از انواع دایناسور داشته و بزرگترین نمایشگاه شهاب سنگ در جهان نیز است. از دیگر جاذبه های این موزه، مجسمه الهه ویلندورف است كه با 28000 سال قدمت یكی از مشهورترین تندیس های ماقبل تاریخ می باشد. نمایش پالئولیت یك زن برومند در اتریش كشف شد كه به باور برخی او یك پیشگام الهه عشق و زیبایی است.

موزه ناچرهیستوریشه

شما چه در حال تمیز كردن كلكسیون الماس ها برای گنجینه مورد علاقه خود و چه در حال بررسی یك شهاب سنگ بر روی سیاره مارس باشید، موزه ناچرهیستوریشه مكانی فوق العاده برای گره گشایی از عجایب جهان طبیعت است. این موزه،با مساحت 8.700 متر مربع بزگترین موزه در شهر وین می باشد. این موزه دارای یکی از قدیمی ترین کلکسیون ساختگی تاریخ طبیعی می باشد که یکی از موزه های مهم در جهان شناخته می شود.

همچنین در این موزه علاوه بر استفاده از وسایل مدرن سعی شده تا در ساختار تاریخی ساختمان آسیبی ایجاد نشود و ساختمان حالت تاریخی خود را حفظ کند. در طبقه فوقانی این موزه سنگ های قیمتی و مواد معدنی همراه با اسکلت دانیاسور های نادر و همچنین در طبقه پایین گونه های گیاهی و حیوانی از جمله انگل ها و حشرات به نمایش گذاشته شده است. 

موقعیت هتل

کشور: اتریش
شهر: شهر وین

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک