موزه هنر مونتسرات اسپانیا

موزه هنر مونتسرات اسپانیا

شرح

موزه هنر مونتسرات اسپانیا

اسپانیا را چگونه توصیف کنیم؟ توصیف اسپانیا کمی سخت و در عین حال آسان است. این کشور نه چندان پهناور ولی زیبا ، شهرتش را مرهون مردم، فرهنگ، هنر و غذا ها و آداب و رسوم خاصش است. اسپانیا کشوری زیبا و در عین حال دارای تاریخی غنی است که هر ساله سیل جمعیت گردشگران به سوی آن روانه می‌ شوند. اسپانیا یکی از بزرگ‌ترین و بهترین جاذبه‌های گردشگری در جهان است . یکی از جاذبه های این کشور ، موزه هنر مونتسرات نام دارد.

در موزه هنر مونتسرات مجموعه‌‌ی بی‌نظیری از شاهکارهای هنری قرن سیزدهم تا بیستم نگه‌داری می‌شود. در این موزه می‌توانید آثار هنرمندان بزرگ نظیر ال گریکو، کاراواگیو، بروگوته و همچنین نقاش‌های امپرسیونیست فرانسوی مثل پیسارو، دگا و مونه و نوابغ نظیر دالی و پیکاسو را از نزدیک ببینید.

ساختمان موزه‌ی

همچنین در این موزه آثار باستانی مصر باستان نیز در معرض دید مردم قرار داده شده. ساختمان موزه‌ی هم به تنهایی بسیار زیبا و دیدنی‌ست. این ساختمان توسط معمار مشهور کاتالان پویگ ی کادافالچ به سبک «هنر نو» طراحی شده است. موزه اصلی مونتسرات یک موزه بزرگ هنری است که دارای شش مجموعه دائمی متفاوت و میزبان دو نمایشگاه موقت است. بسیاری از بازدید کنندگان از مونتسرات از گنجینه هایی که در این موزه نهفته است آگاهی ندارند.

دالی و کاراواگیو

قدم بزنید و امثال پیکاسو ، دالی و کاراواگیو را در بین هنرمندان کمتر شناخته شده قرار خواهید یافت. در این موزه بیش از 1300 قطعه قطعه وجود دارد که یک دوره تاریخی وسیع را در خود جای داده است: از یک سارکوفگو مصری گرفته تا آثار پیکاسو و دالی. اولین نمایشگاه یک سارکوفاگ مصر است که از قرن سیزدهم قبل از میلاد مسیح و جدیدترین نمایشگاه مجسمه ای از سال 2001 توسط Josep M Subirachs است.

موزه مونتسرات – موزه هنر مونتسرات اسپانیا

بیشتر آثار هنری که در موزه مونتسرات قرار گرفته اند توسط شهروندان خصوصی به این صومعه اهدا شده اند. راهبان در صومعه وظیفه خود را برای نمایش آثار هنری برای کسانی که از مونسترات بازدید می کنند به عنوان یک تبلیغ فرهنگ به نمایش می گذارند. این ایدئولوژی از راهب قبلی در مونتسرات به نام پدر Bonaventura Ubach سرچشمه گرفته است. وی در هنگام سفر به خاورمیانه آثار باستانی ، قوم شناسی و جانورشناسی را جمع آوری و آنها را به صومعه بازگرداند.

برگرداندن آثار باستانی

با برگرداندن این آثار باستانی ، وی علاقه به خاورمیانه را ترغیب کرد و در سال 1926 راهبان در مونتسرات کتاب مقدس را از زبان خاورمیانه به کاتالان ترجمه کردند. ورودی موزه توسط معمار Josep Puig I Cadafech در سال 1929 طراحی شده است. دو منطقه اصلی در قلب این موزه در سال 1980 – 1982 به سرپرستی پدر Pere Busquets بازسازی شد. این مجموعه ها از سال 1996 همه در یک ساختمان قرار گرفته اند. در شش مجموعه دائمی و همچنین نمایشگاههای ویژه دائماً در حال تغییر ، گشت و گذار کنید. نکات برجسته شامل باستان شناسی کتاب مقدس خاورمیانه ، با اشیاء بین النهرین ، مصر ، قبرس و اسرائیل است.

نقاشی های قرن سیزدهم تا هجدهم

نقاشی های قرن سیزدهم تا هجدهم ، از جمله آثاری از کاراواژیو ، تیپولو ، بروگوئه ، مورالس ، لوکا جوردانو ، و ال Greco. و نقاشی ها و مجسمه های کاتالان قرن نوزدهم و بیستم از پیکاسو ، دالی ، دگاس ، میرو ، مونه ، روسیژول و کازاس. نماهای مختلفی از مادونای سیاه مونتسرات ، آیکون های بیزانس و اسلاوی و اشیاء پرستش طلا از قرن 15 تا 20 را مشاهده کنید.
 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک