موزه تاریخی نظامی اتریش

موزه تاریخی نظامی اتریش

شرح

اثرات فرهنگی اتریش بسیار بزرگتر از وسعت این كشور است. از قرن هجدهم میلادی تا اوایل قرن بیستم، منزلگاه برخی از معروف ترین هنرمندان و موسیقی دانان جهانی بوده و شخصیت هایی مانند بتهوون، موزارت و گوستاف كِلیمت در این كشور پرورش یافته و اقامت داشته اند. بخش زیادی از شكوفایی هنرها به خاطر حمایت پادشاه های امپراطوری هابزبورگ بوده، كسانی كه علاقه شدیدشان به گردآوری آثار معماری، موسیقی و هنری، اتریش و به خصوص وین را به پایتختی فرهنگی در جهان مبدل نمودند.

آثار فوق العاده ی موزه تاریخی نظامی اتریش

خوشبختانه بسیاری از این آثار فوق العاده مانند بخش هایی از هنر نو و جنبش های اَكشنیسم قرن بیستم در بهترین موزه های این كشور به نمایش گذاشته شده اند. بسیاری از موزه های كشور اتریش در پَس هنرهای بصری، میزبان مجموعه های عظیم تاریخی طبیعی بوده و دریچه ای شگفت انگیز رو به گذشته گشوده اند. با گزینه های متعدد خوبی كه وجود دارد، انتخاب فقط یكی … یا دو تا … یا حتی سه تا از آنها برای كسانی كه علاقه وافری به موزه دارند، بسیار سخت خواهد بود.

موزه تاریخی نظامی اتریش

موزه تاریخی نظامی اتریش، یکی از جاذبه های دیدنی این کشور است. نام این موزه بسیار دهان پُركُن است. بهترین معنی برای آن، موزه تاریخی نظامی می باشد. این موزه به عنوان یكی از مهمترین موزه های تاریخی جهان بسیار مشهور بوده و این شهرت را با داشتن مجموعه ای از پراهمیت ترین مصنوعات نظامی تاریخ حفظ و تقویت نموده است. در داخل موزه تاریخی نظامی اتریش، می توانید همه چیز را در قالب نقاشی های استادانه روی دیوار تماشا كنید، نقاشی هایی كه در آنها انواع جنگ های منطقه ای تا خودرویی كه شاهزاده فرانز فردیناند در آن به ضرب گلوله كشته شد و منجر به آغاز جنگ جهانی اول گردید، به تصویر كشیده شده اند.

باغ تانک ها

در بیرون قسمتی به نام “باغ تانک ها” احداث شده، محوطه ای كه در آن انواع تانک های جنگی از دوره شوروی سابق تا دوره كنونی در معرض عموم قرار گرفته اند (در صورتیكه در فصل تابستان در این موزه حضور داشته باشید، به احتمال زیاد می توانید به صورت زنده شاهد نمایش و رژه ای از خودروها نیز باشید). همزمان با نمایش كلكسیونی اثرگذار از اسلحه ها، جنگ افزارها، مدال ها و نشان های افتخار جنگی،‌ موزه هیرسجشیشتلیچه از نمایش وحشت و ترس های ناشی از جنگ نیز خودداری نكرده است.

یونیفرم های جنگی

یونیفرم های جنگی غرق در خون، كلاه های جنگی گلوله خورده و بقایای وحشیگری و بی رحمی های نازی ها،‌ همگی جزئی از كلكسیون موزه تاریخی نظامی اتریش هستند  كلكسیونی كه علاوه بر نمایش هوشیاری و میانه روی اتریش، هنوز هم حیرت انگیز بوده و میراثی از جنگ است. در داخل شما می توانید  نقاشی هایی که نشان دهنده ی جنگ های مختلف است و در آن افرادی مانند Étrangê Franz Ferdinand که به ضرب گلوله کشته شد و منجر به جنگ جهانی اول شد را ببینید .

در خارج از “باغ مخزن”، حیاطی پر از تانک های مبارزه را مشاهده می کنید و اگر در تابستان در موزه حضور داشته باشید، حتی ممکن است نمایش زنده ی از وسایل نقلیه را نیز مشاهده کنید . درحالیکه مجموعه  چشمگیری از سلاح، اسلحه، مدال و مدالهای افتخار نشان داده می شود، لباس های خونی ، کلاه های نبرد  و بقایای خشونت نازی ها نیز در مجموعه های آن وجود دارند . این موزه یکی از برجسته ترین موزه ها در اتریش است.

موقعیت هتل

کشور: اتریش
شهر: شهر وین

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک