موزه و کلیسا

موزه و کلیسای ساو روکو

شرح

موزه و کلیسا ی ساروکو «Igreja de Sao Roque»

موزه و کلیسا ی «Igreja de Sao Roque» لیسبون (پرتغال) یکی از زیباترین و گران ترین کلیساهای دنیاست. معماری خاص و اعجاب انگیز موزه و کلیسا ی «Igreja de Sao Roque» لیسبون باعث شده تا عنوان شاهکار هنر اروپایی را به خود بگیرد.

معرفی

ظاهر ساده و آرام این کلیسا، یکی از بدیع ترین و خوش ساخت ترین کلیساهای شهر لیسبون را در خودش پنهان کرده است. این کلیسای مقدس و موزه ی همراه آن، از بهترین نمونه های هنر مسیحیت و کلیساهای کوچک آن از شاهکار های معماری باروک هستند. یکی از آن ها از گرانترین کلیسای کوچک جهان است که شاهکار هنر اروپایی به شمار می آید.

در ساخت این کلیسا از گران ترین مصالح اولیه مانند عاج، عقیق، سنگ لاجورد و آذرین، طلا و نقره به کار رفته است.

تاریخچه موزه و کلیسا ی «Igreja de Sao Roque» لیسبون

این موزه در شهر لیسبون قرار دارد. موزه و کلیسا ی «Igreja de Sao Roque» در اصل عبادتگاهی بود که در آن آثار باستانی و مقدس سائو راک (نام شهری در برزیل) نگهداری می شد. سائو راک (۱۲۹۵-۱۳۲۷) به دلیل توانایی معجزه آسایش در درمان قربانیان طاعون، فردی مقدس شمرده می شد. هر ساله در ۱۶ آگوست جشن یادبود او در این مکان برگزار می شود. سائو راک بعد از مرگش به عنوان سمبلی برای درمان بیماری سیاه و مرگ آور طاعون شناخته شد. بیماری ای که در آن زمان قاره ی اروپا را غارت کرده بود. پادشاه مانوئل اول، از پادشاهان آن زمان در پرتغال، معتقد بود آثار به جا مانده از سائو راک می تواند از کشور پرتغال محافظت کند. بنابراین او تصمیم به ساخت عبادتگاهی گرفت تا خانه ای برای این آثار با ارزش باشد.

عبادتگاه ها

این عبادتگاه تا نیمه ی دوم قرن شانزدهم میلادی، چندان شناخته شده نبود. در نیمه ی دوم قرن شانزدهم به محلی برای برگزاری اجتماعات کاتولیک ها در آن زمان تبدیل شد. سرمایه و از خود گذشتگی های این گروه، باعث شد عبادتگاه کوچک سائو راک به یکی از مهم ترین و زیباترین کلیساهای شهر لیسبون تبدیل بشود.

اطلاعات بازدید از موزه و کلیسا ی «Igreja de Sao Roque» لیسبون

این کلیسا هر روزه از ساعت ۹:۳۰ صبح الی ۱۷ عصر باز است و ورودی آن رایگان است. موزه ی آن نیز هر روز به جز روزهای دوشنبه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۸ عصر باز است و روزهای پنج شنبه ساعت کاری آن از ۱۴ الی ۲۱ است.

به غیر از روزهای یکشنبه که ورود به موزه تا ساعت ۱۴ رایگان است، هزینه ی ورودی آن ۲ و نیم یورو است. نزدیک ترین ایستگاه مترو به این کلیسا، ایستگاه بیسا کیادو است و بعد از آن رسیدن به کلیسا نیاز به کمی پیاده روی دارد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک