موزه تاریخ تمدن کانادا

موزه تاریخ تمدن کانادا

شرح

موزه تاریخ کانادا یک موزه ملی در کانادا است که راجع به تاریخ انسان و تمدن به ویژه تاریخ کانادا اطلاعات جالبی را در اختیار شما قرار می دهد. این موزه در گاتینو واقع در استان کبک و در کنار رود اتاوا است. سالن اصلی موزه تاریخ کانادا داستان های بسیاری برای گفتن دارد که قبلا هیچ کجا نشنیده اید. در این موزه تاریخ کانادا در طیف گسترده ای از بخش های مختلف به بازنگری عینی از جدول زمانی کشور از بومیان، شروع استعمار و تنوع چند فرهنگی کشور را به نمایش می گذارد.

موزه تاریخ کانادا

موزه تاریخ کانادا در واقع داستان مردم کانادا از ابتدا تا به امروز را نقل می کند و  در بخش های مختلف رویدادها، شخصیت ها و جریانهای تاریخی ارائه شده است. این موزه قصد دارد به جمع‌آوری آثاری همچون ستون‌های توتم و غیره بپردازد که نگهداری و بررسی آن‌ها به روشن‌تر شدن تاریخ مردم کانادا کمک می‌کند. یکی از جالب‌ترین قسمت‌های این موزه، «گراند هال» است که از طریق پنجره‌های سرتاسری آن می‌توانید به دورنمای بی‌نظیر «رودخانه‌ی اتاوا»  و «پارلمان هیل»  دسترسی داشته باشید.

انواع مختلف موزه در کانادا – موزه تاریخ تمدن کانادا

همچنین این مکان، «موزه‌ی کودکان» ، «موزه‌ی کارت پستال» و «تئاتر آی مکس» را هم دربرمی‌گیرد که بازدید از آن‌ها نیز خالی از لطف نخواهد بود. این موزه از 3 بخش تشکیل شده است. هدف از تاسیس موزه تاریخ کانادا جمع آوری،مطالعه و نگهداری از اشیایی است که مربوط به تاریخ زندگی انسان ها در کانادا و نشان دهنده فرهنگ آن ها می باشند. در اکتبر سال 2012 نام موزه رسما از موزه تاریخ تمدن کانادا به موزه تاریخ کانادا تغییر یافت تا دقت بیشتری بر روی تاریخ کانادا و مردمش باشد.

موزه تاریخ کانادا

موزه تاریخ کانادا هر ساله در مجتمع مجلل خود پذیرای بیش از یک میلیون نفر بازدید کننده از تمام دنیا است که باعث شده است به پر بازدید ترین موزه کشور کانادا تبدیل شود این موزه در حدود قرن نوزدهم میلادی تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین موزه ها به شمار می رود هم چنین این بنا یک مرکز موزه شناسی عالی می باشد که تخصص خود را در مطالعات تاریخ باستان شناسی قوم شناسی و فرهنگ در داخل و خارج کانادا به اشتراک می گذارد.

نمایشگاه های مختلف داخل موزه

در این موزه نمایشگاه های مختلفی دایر می شود که علاوه بر ان نمایشگاه ها تالار های مجلل تماشایی و تالار اقوام اولیه می باشد هر ساله این موزه نمایشگاه های دیگری با هدف تمرکز بر تاریخ و تمدن کانادا و جهان برگزار می کند و این موزه در داخل و خارج کانادا به اشتراک گذاشته می شود این موزه در حدود پانصد صندلی تئاتر کودک دارد همچنین در حدود سیصد صندلی فیلم سه بعدی محل مفرحی را برای کودکان به وجود آورده است. موزه تاریخ و تمدن کانادا در اقدامی خلاقانه نمایشگاه های مجازی ارائه می دهد از جمله موزه مجازی کانادا و موزه فرانسه جدید. فعالیت پژوهشی این موزه در زمینه های تاریخ قوم شناسی باستان شناسی و مطالعات فرهنگی هستند آثار هنری صمعی بصری متنوعی در این موزه هست.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک