پارک ملی مورچیسون فالز

پارک ملی مورچیسون فالز

شرح

پارک ملی مورچیسون فالز

پارک ملی مورچیسون فالز یک پارک ملی در شمال غربی اوگاندا است. مساحت 2877 کیلومتر مربع و از سطح دریا 500 تا 1292 متر است. جاده دسترسی از کامپالا حدود 230 کیلومتر فاصله دارد.این پارک بزرگترین منطقه حفاظت شده منفرد در کشور را در بر می گیرد.چمنزارها در شمال این پارک از گونه های معمولی مانند شیرها ، گاومیشهای آفریقایی ، فیلها ، گونه آنتلوپ در اوگاندا گسترده است و به عنوان یک ویژگی خاص ، زرافه نادر روچیلد روتشیلد است.

قسمت جنوبی جنگل

در جنوب جنگل عمدتاً خشک است. در غرب با چمنزارهای تپه ای و باتلاق های حاوی پاپیروس تسلط دارد ، درخت ساوان شرقی از جنگل های متراکم از ساواناهای چمن جدا شده است. نام پارک آبشار مورچیسون است. در آنجا ، ویکتوریا نیل که متعلق به نیل سفید است ، پس از آنکه مجبور شد خود را از طریق یک نقطه باریک از سنگر آفریقای شرقی مجبور کند ، به طرز چشمگیر و با افت 43 متر سقوط می کند ، و به سمت آلبرتسی جاری می شود که او دوباره در جهت شمالی قرار می گیرد.

مرز غربی پارک ملی مورچیسون فالز

بنابراین ، ویکتوریا نیل مرز غربی پارک ملی را در این نقطه تشکیل می دهد. در زیر آبشار مورچیسون ، تمساح های نیل وجود دارند که از حیواناتی که قربانی آبشار ، hippos و پرندگان زیادی نیز شده اند تغذیه می کنند. حتی Shoebill نادر در آنجا یافت می شود.در جنوب شرقی پارک جنگلی بودونگو واقع شده است ، که در آن ساکنان جنگلی بارانی معمولی و به ویژه چند گروه شامپانزه زندگی می کنند.

رزرو حیات وحش Bunyoro

رزرو حیات وحش Bunyoro به عنوان بخشی از پارک مورچیسون فالز در سال 1910 به عنوان ذخیره بازی تاسیس شد. منطقه واقعاً کم جمعیت اطراف آبشار مورچیسون پس از شیوع جدید بیماری خواب برای مهار شیوع این بیماری توسط اداره استعمار انگلیس پس از سال 1930 تخلیه شد ، زیرا تعداد زیادی از مگسهای Tse-Tse در سراسر منطقه وجود دارد. تنها پس از آن ایده پارک بازی و محافظت از چشم انداز طبیعی چشمگیر منشا گرفت. در سال 1954 ، این رزرو به پارک ملی Murchison Falls تبدیل شد.

پر بازدید ترین مناطق توریستی در 1960

در دوره 1960 و قبل از تصرف ایدی امین ، این پارک یکی از پر بازدیدترین مناطق توریستی در شرق آفریقا بود ، اما اقامتگاه لوکس در پارا از مقایسه با دیگر اقامتگاههای لوکس در منطقه مجبور نبود که از آن فاصله بگیرد. پس از آغاز دیکتاتوری ایدی امین دادا در سال 1972 این پارک به پارک ملی کابالگا تغییر نام داد. در همین زمان ، مأموران فاسد قدرت را در پارک به دست گرفتند ، فیل ها به دلیل “استخراج” عاج با مسلسل توسط صدها نفر مورد قتل عام قرار گرفتند و گونه های دیگر ، به ویژه شیرها و پلنگ ها که برای پوست و غنائم تقریباً تا انقراض شکار می شدند.

تعداد فیل ها در پارک ملی

تعداد فیلها از 14309 در سال 1973 به 6.030 در سال بعد کاهش یافت و به 24246 در 1975 رسید. در حالی که در دهه 1960 جمعیت زیادی از فیل ها باعث ایجاد خسارت شدید به درختان و درختچه ها شده بودند ، با آغاز بیابان زایی و فرسایش بوته های قبلی بویژه شمال نیل ، مناطق بزرگ تقریباً کاملاً عاری از مهره های بزرگتر بودند. تا اواخر دهه 1990 ، استان نیل غربی به عنوان منبع دردسر دیده می شد ، که در آن گروه های مختلف شورشی به ویژه ارتش موسوم به مقاومت لرد با سربازان کودک خود فعالیت می کردند. از اواخر دهه 1990 ، زیرساخت های توریستی تأسیس و گسترش یافت.

پارک ملی مورچیسون فالز

پارک ملی مورچیسون فالز را می توانید در حدود 5 ساعت از طریق کامپالا با ماشین از طریق Luweero – Nakasongola – Masindi  جاده آسفالته به ماسندی  یا از طریق پاکواچ از شمال به آنجا برسید. برای حرکت به پارک هیچ SUV لازم نیست. برای درایوهای بازی در پارک یک وسیله نقلیه خارج از جاده توصیه می شود. این پارک دارای چندین اقامتگاه بین المللی استاندارد و همچنین خوابگاه ها و اردوگاه های ساده تر است.

مشکلات امنیتی

مشکلات امنیتی ناشی از سرقت ها سالها وجود ندارد. با این وجود ، در پارک خطر ابتلا به بیماری خواب در اثر کمبود پرواز Tse-Tse وجود دارد.امروزه جمعیت حیوانات وحشی به اندازه بهترین زمان پارک است. در طول بازی ، زرافه ها ، فیل ها ، شیرها و گاومیشها و همچنین گونه های مختلف آنتوپ ، میمون ها ، هیپوپس ، تمساح ها و warthogs به طور منظم دیده می شوند. با کمی خوشبختی شما نیز با یک پلنگ ملاقات خواهید کرد. اسکراب دوباره رشد کرده است ، روند بیابان زایی در بسیاری از مناطق معکوس شده است. در این میان سالانه چندین هزار گردشگر از این پارک بازدید می کنند.

منبع : ویکی پدیا

 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک