شهر مونیخ

مونیخ را در 24 ساعت بگردید

شرح

شهر مونیخ

یکی از محبوب‌ ترین شهرهای گردشگری آلمان شهر زیبای مونیخ می باشد. که جاذبه‌های بیشماری  را در خود جای داده است.

در شهر مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان، جاذبه های دیدنی زیادی وجود دارند، اگر می خواهید در بین این دیدنی‌ها وجاذبه‌ها اولویت بندی داشته باشید کاربسیار خوبی کرده‌اید. مادر این سفرنامه مسیری را برایتان مشخص می کنیم تا شما بتوانید بیشترین استفاده را از گشت خود درمونیخ داشته باشید.

شهر مونیخ

گردش در باغ انگلیسی

اگر این شهر تنها یک نماد معروف داشته باشد، آن هم باغ انگلیسی می باشد. سفر خود را با حرکت دراین پارک شروع کنید که ظرفیت زیادی هم دارد. در نزدیکی خانه هنر به سمت آیس باخ‌ وله بروید تا شاید موج‌ سواران را که روی رود مشغول هنرنمایی هستند را مشاهده نمایید. درادامه  خیابان زدلین گر مهم‌ ترین ساختمان‌های این شهر که به سبک باروک متأخر را خواهید یافت که فوق العاده بی نظیر هستند.

گردش در باغ انگلیسی

کلیسای آزام با تنها بیست و دو متر ارتفاع و تزئینات خیره کننده همراه با  مجسمه‌های گوناگون و جزئیات مرمری عنوان نیایشگاه ساخته شد.

پیاده روی در میدان مارین پلاتز

دریک پیاده‌ روی کوتاه از کلیسای آزام به سوی میدان  پلاتز می‌تواند برا شما خاطره خوبی داشته باشد. ساعت کوکوی ساختمان تازه تاسیس شهرداری تنها سه بار در روز به صدا در می آید ۱۱ صبح، ۱۲ ظهر و ۵ بعد از ظهر. ، این ساعت دقیقاً رأس ساعت مقرر پخش خواهد شد.

پیاده روی در میدان مارین پلاتز

قبل از گشت در باقی بخش ‌های میدان، حتماً از نمایش و صدای زنگ  ساعت بهره ببرید. اگر حس گرسنگی کردید از مارین پلاتز ریشارت نان شیرینی خرید کنید و از طعم وعطرلذیذ آن لذت ببرید. این مغازه نان‌فروشی با بیش از یک میلیون بیننده درسال را دارد.

بام خانه‌ها و محله قدیمی

 کمی آن طرف تر از میدان پلاتزبرروی سربالاها ی آرام می‌توانید کلیسای سنت پیتر را پیدا کنید. واز ایوان تماشائی پنجاه و شش متری آن می‌توانید پایین رانگاه کنید و از مناظرو  بامِ خانه‌ها و محله قدیمی و نمایی فرائون کیرشه نمادی عالی از مونیخ را دیدن کنید و لذت ببرید. در یک روز آفتابی می‌توانید تا  کیلومترها دورتر حتی  کوه های آلپ را نیز مشاهده نمایید.

بام خانه‌ها و محله قدیمی

بازار ویکتولین و صرف ناهار

بعد از بالا رفتن از پله‌ها و گشت زنی حتماً برای صرف ناهار آماده شدید. بازار ویکتولین کی از بزرگ ترین و بهترین بازارهای نوع خود می باشد و به نوعی بازارغذایی مونیخ به حساب می آید. بعد از جابجایی از میدان مارین پلاتز این بازار در چند خیابان آن‌ طرف ‌تر بین کلیسای هایلیگ گایست و خیابان فرائون منتقل یافته است. هم اکنون می‌توانید هر نوع از ادویه‌های غیربومی و سبزیجات تازه و قصابی‌های سنتی را در این بازار ببینید. بازار ویکتولین کی ازاطاقک ‌های سرو غذایی فراتر رفته و می‌توانید در آن انواع  بیشتری از کالاها شامل لوازم آرایشی وگل تازه را پیدا کنید.

بازار ویکتولین و صرف ناهار

معماری مونیخ

ازتماشای معماری زیبای شهر مونیخ بهت زده می شوید. اولین چیزی که به چشمانتان می خورد مجسمه فلد‌هِرن‌هاله و شیرهای بزرگش خواهد بود.مجسمه مرکزی در سال ۱۸۸۲ برای یادمان پیروزی در جنگ فرانکو پروسی نصب شده است، اما حزب نازی آن را به عنوان یادمانی از افراد حزب شکست خورده رایش سوم نامگذاری کردند.

معماری مونیخ

در ادامه این مجسمه برج‌های زرد رنگ و کلیسای تئاتینررا خواهید دید.که این کلیسای کاتولیک قرن 17 توسط یک نجیب‌زاده برای شکرگزاری از تولد وارث تاج ‌و تخت که مدت‌ها منتظرش بودند ساخته شد.

عصر ها موزه گردی کنید

شما با کمی  پیاده‌ روی به منطقه موزه شهربه نام ماکسفوراشتات می‌رسید. مونیخ بیش از هشتاد گالری و موزه های مختلف را در خود جای داده و هر شخصی فراخور با سلیقه‌اش می‌تواند چیزی برای خود پیدا کند. در قلب این منطقه زیبا کونیس‌ پلاتز واقع شده است و می‌توانید درآن گلیپوتیک را مشاهده نمایید.این موزه زیبا تنها موزه تاریخی جهان محسوب می‌شود که در آن فقط مجسمه‌های تاریخی قرار دارد. در این موزه از شیشه‌های محافظ  خبری نیست و شما می‌توانید در بین مجسمه‌ها آزادانه گردش کرده و به آن‌ها نزدیک شوید.

عصر ها موزه گردی کنید

موقعیت هتل

کشور: آلمان
شهر: مونیخ

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک