طبیعت بسیار زیبا در جنگل راش سواد کوه

طبیعت بسیار زیبا در جنگل راش سواد کوه

شرح

یکی از زیباترین مناطق مازندران، طبیعت بسیار زیبا در جنگل راش سواد کوه است. این شهرستان یکی از بخش های حیرت انگیز این استان است که با توجه به زیبایی های محصورکننده ای که در خود جای داده است توانسته عنوان بهشت گردشگری را برای خود کسب کند. این منطقه بین دو منطقه خشک و مرطوب و همچنین جنگل و کوهستان قرار دارد که منجر به ایجاد آب و هوای ویژه ای شده است که هر گردشگری را مجاب به دیدن جاذبه های سوادکوه می کند.

مناظر زیبایی که مجموعه‌ای از درختان کوچک و بزرگ در کنار یکدیگر خلق می کنند، همواره مورد توجه بسیاری از دوستداران طبیعت هستند.همه می دانیم که خطه سرسبز شمال ایران بویژه استان مازندران با اینگونه جلوه‌های تماشایی، بسیاری از گردشگران را به سوی خود می کشاند و به دلیل داشتن آب و هوای معتدل نمونه‌های بسیاری از جنگل‌های بکر را در خود جای داده است.

اگر بخواهیم فهرستی از زیباترین جنگل‌های ایران برای گشت و گذار و به قول امروزی ها “ارامش مطلق”  تهیه کنیم، طبیعت بسیار زیبا در جنگل راش سواد کوه در این فهرست جایگاهی ویژه خواهد داشت.جنگلی که با نام های دیگری همچون جنگل “مرسی سی” و جنگل “سنگده” هم شناخته می‌شود و شما را راهی دنیای بهشتی می کند. جنگل راش محل رشد و نمو یکی از گونه‌های کمیاب درختان به نام راش است. این جنگل با طبیعت بسیار زیبای خود می تواند لحظاتی سرشار از آرامش را برای تان به ارمغان بیاورد. در این جنگل آبشار زیبایی وجود دارد که جلوه ای زیبا از طبیعت را پیش روی تان قرار می دهد.

جاذبه های طبیعت بسیار زیبا در جنگل راش سواد کوه

اگر از طرفداران پروپا قرص پاییز و برگ ریزان هزار رنگش هستید نیز جنگل راش گزینه خوبی برای سفر خواهد بود. جنگل راش یا مرسی سی در جوار روستا سنگده جای خوش کرده و دلربایی را از دوردست ترین چشم انداز آغاز می کند. آنچه که به این جنگل اهمیتی دوچندان می‌بخشد، حضور درختان زیبای راش است که گونه‌ای کمیاب در مناطق کم ارتفاع شمال کشور به شمار می رود و ارزش طبیعی بسیاری دارد. در مسیر پیاده‌روی، درختان بلند قامت راش را می‌بینید که با آرایشی خاص در کنار یکدیگر صف کشیده‌اند، زمین پر است از برگ‌های سرخ و زرد و  منظره‌ای هزار و یک رنگ پیش چشمانتان تصویر می‌کند که از فرط زیبایی قابل توصیف نیست.

در نزدیکی جنگل راش، با درختانی که ارتفاع آنها به 40 متر هم می‌رسد، جاذبه‌های طبیعت‌گردی دیگری نیز وجود دارد که در بین آن‌ها می‌توان به دریاچه شورمست، جنگل ارفع ده و سایت ستاره‌نگری آلاشت اشاره کرد. به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر فرصت کافی دارید حتما از این جاذبه‌ها نیز بازدید کنید. جنگل راش امکانات تفریحی چندانی ندارد و همین به بکر ماندن آن کمک می کند. هارمونی رنگ‌ها ، بوی خاص طبیعت، نسیم ملایم و خنک ، صدای آب و موسیقی پرندگان همه و همه شما را از هر امکانات به اصطلاح تفریحی و گردشگری بی‌نیاز می‌کند. مهم‌ترین چیزی که در سفر به این جنگل نصیب‌تان می شود، حال و هوای خوش و استفاده از آغوش طبیعت برای کسب آرامش است.

آرامشی که ممکن است با هر امکانات تفریحی دیگر بشکند و یا از بین برود.اما بدون امکانات تفریحی هم می توان در این جنگل خوش گذراند و از دیدنی های آن لذت برد. با انجام دادن فعالیت ها و تماشای جاذبه های زیر لحظاتی فراموش نشدنی را در جنگل راش برای خود خلق کنید. اما جنگل نوردی و پرسه در میان درختان تنومند و بلند قامت راش یکی از فرح بخش ترین تفریحات است. همین که قدم به جنگل راش می گذارید درختان سر به فلک کشیده احاطه تان می کنند و شما مسحور زیبایی آنها می شوید.

جمع بندی

اگر دوست دارید که خاطراتی خوش را برای خود و همسفران تان خلق کنید، پیک نیک و خوشگذرانی در طبیعت بسیار زیبا در جنگل راش سواد کوه را فراموش نکنید. به هر طرف که نگاه کنید سوژه ای برای ثبت با دوربین عکاسی پیدا می کنید. از درختان سر به فلک کشیده گرفته تا رقص آب در میان جنگل و ریزش آب از آبشار، همه و همه می توانند تبدیل به تصاویری ماندگار در آلبوم عکس های شما شوند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک