کوهستان تاکائو ژاپن

کوهستان تاکائو ژاپن

شرح

کوهستان تاکائو ژاپن با وجود قرار داشتن در مرز کلانشهر توکیو، مکانی سرشار از زیبایی های طبیعی است. کوهستان تاکائو یک زیستگاه غنی برای گیاهان می باشد. این قله ی پانصد و نود و نه متری دارای حدود یک هزار و پانصد گونه ی مختلف گیاهی است.

آشنایی بیشتر با کوهستان تاکائو ژاپن

کوهنوردان می توانند از بالای قله ی کوه تاکائو، از تماشای ردیفی از کوه هایی که ارتفاعی بیش از یک هزار متر دارند، لذت ببرند. همچنین معبد تاکائو-سان یاکواو-این، با قدمت بیش از یک هزار و دویست سال در وسط شیب کوه تاکائو استوار ایستاده است. هر ساله به‌طور متوسط بیش از 2٫5 میلیون نفر از تاکائو بازدید می‌کنند. طبق آمار قلهٔ کوه تاکائو بیشترین تعداد صعودکننده را در بین تمامی کوه‌های جهان داراست.

ارتفاع این کوه 599 متر (1965 پا) است. این کوه در قسمت جنوب غربی هاچی اوجیو در قسمت شرقی کوهستان کانتو قرار دارد. کوه تاکائو Mount Takao در منطقه توریستی تامای شهر توکیو قرار دارد. در مسیر رفتن به کوه تاکائو می‌توانید به منطقه هاچی اوجی توکیو و معبد تاکائوسان- یاکائواین بروید.

علت شهرت کوه تاکائو ژاپن تعداد کوهنوردانی است که این قله را فتح کردند. این کوه یکی از نزدیکترین مناطق تفریحی طبیعی به مرکز توکیو است که مناظر زیبایی، معبد جالب و فرصت های پیاده روی جذاب را ارائه می دهد. پیاده روی به بالای کوه تاکائو در طول مسیر شماره 1 از پایه کوه حدود 90 دقیقه طول می کشد ، اما با استفاده از کابین یا آسانسور صندلی که از نیمه کوه به سمت کوه منتهی می شود، می توان آن را به نصف کاهش داد.

تاکائوسان که یک کوه مقدس محسوب می شود، بیش از 1000 سال است که مرکز پرستش کوهستان بوده است. مجسمه ای از خدایان، یکی با بینی بلند و دیگری با منقار کلاغ، در معبد و همچنین نقاط دیگر اطراف کوه یافت می شود.

تفریحات منطقه کوهستان تاکائو ژاپن

در محوطه کوهستان تفرجگاهی به همین نام وجود دارد که در سال 2015 بازسازی شده و دارای سایبان زیبا از چوب و گذرگاه های ساخته شده از چوب است که توسط معمار مشهور کوما کنگو طراحی شده است. به دلیل نزدیکی به مرکز توکیو، تاکائوسان می تواند در تعطیلات آخر هفته بسیار شلوغ شود. به خصوص در نیمه دوم نوامبر شلوغ است، هنگامی که رنگ های پراکنده پاییز کوه باعث می شود تا آن را به یکی از محبوب ترین نقاط کویو (شاخ و برگهای پاییزی) توکیو تبدیل کند.

در نتیجه، به شما توصیه می شود اگر به دنبال استراحت و دوری از شلوغی مردم توکیو هستید، در طول هفته از کوهستان تاکائو ژاپن دیدن کنید. قابل ذکر است که بدانید کوه تاکائو نیز، مکان مناسبی برای دیدن شکوفه های گیلاس است. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک