کوه بوکور

کوه بوکور

شرح

بوكور به مجموعه ای از بناهای استعماری فرانسه گفته می شود كه به عنوان یك اقامتگاه لوكس کوهستانی معتدل ساخته شده و عقب نشینی برای ساكنان استعماری در اوایل دهه 1920 در بالای کوه بوكور در پره مونوونگ پارک ملی ، در حدود 37 کیلومتری غرب کامپوت در جنوب کامبوج است. زیرساخت های مدرن رها شده و برای توسعه طولانی مدت ، این مکان را به راحتی در دسترس قرار داده است. این مکان به عنوان محلی برای نمایش نهایی فیلم City of Ghosts   و فیلم R-Point در سال 2004 استفاده شد. از سمت شمال شرقی آبشارهای پووکویل قرار دارد.کوه های دامری مدت هاست که توسط کامبوجی ها مقدس و مورد احترام شمرده شده اند.

بوکر ایستگاه تپه به عنوان تفرجگاه توسط مهاجران استعماری فرانسوی ساخته شده است تا بتواند از گرما ، رطوبت و عدم استقبال عمومی از پنوم پن فرار کند. در طی نه ماه ساختن تفرجگاه در این مکان کوهستانی دورافتاده ، نه صدم جان خود را از دست دادند. محور تفریحگاه هتل بزرگ بوکر پالاس بود که در سال 1925 افتتاح شد. این هتل توسط ویلا “Résident Supérieur” ، یک اداره پست و یک کلیسای کاتولیک تکمیل شده است. همچنین یک مکان مهم فرهنگی است که نشان می دهد مهاجران استعماری اوقات آزاد خود را چگونه می گذرانند. بوکور هیل برای نخستین بار در اواخر دهه 1940 ، در جنگ اول هندوچین ، به دلیل شورش های محلی به رهبری خمر ایساکارک توسط فرانسوی ها کنار گذاشته شد.

بوکور اکنون به راحتی از طریق بزرگراه ملی در نزدیکی شهر کامپوت قابل دسترسی است. این صعود قبلاً به یک جاده 32 کیلومتری در جاده قدیمی احتیاج داشت که 1.5 ساعت طول کشید. با این حال ، در دسامبر سال 2011 ، اساساً ساخت و ساز در جاده جدید مهر و موم شده از بزرگراه ملی 3 تا ایستگاه تپه به پایان رسید. این جاده در تلاش برای جلوگیری از رانش زمین ، از شیب های شکسته و سیستم های زهکشی ویژه ای برخوردار است. در تعدادی از ساختمانهای منطقه ایستگاه تپه نیز ساخت و سازهایی به خوبی انجام شده است که این منطقه تا حدودی امضا شده و مورد توجه گردشگران کامبوج و خارجی قرار گرفته است.

 اهمیت استراتژیک کوه بوکور با این واقعیت تأکید می شود که مقامات کامبوج یک ایستگاه رنجر را در محل نگهداری می کنند. تنها ساختمان تاریخی دیگری که هم اکنون در سایت استفاده می شود یک معبد کوچک است. همچنین یک آبشار وجود دارد که در فصل های پر باران و با جریان کامل در فصل بارانی ، خشک می شود. حدود 10 کیلومتر قبل از راه برای ایستگاه بوکر هیل قصر سیاه وجود دارد. این کاخ کوچک تابستانی پادشاه سیهانوک بود که چند دهه پیش رها شد. این سایت متعلق به دولت است اما هم اکنون تحت اجاره 99 سال به گروه Sokimex که اقدام به تعمیر جاده و توسعه مجدد سایت می کنند ، تعمیر هتل و کازینو قدیمی به همراه ساختمان های جدید است. این پروژه در 19 ژانویه 2008 اعلام شد ، پیش بینی می شد ساخت جاده و توچال با هزینه 21 میلیون دلار 30 ماه طول بکشد. هتل Thansur Bokor Highland Resort در سال 2012 افتتاح شد. توسعه بعدی پس از 1 میلیارد دلار در طی 15 سال آینده بودجه خواهد بود كه پس از آن برنامه دیگری برای ایجاد یك شهر بزرگتر بوكور ارائه می شود ، برنامه هایی كه برای آن مشخص نیست.

منبع : ویکی پدیا

 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک