پارک ملی ابردار در کنیا

پارک ملی ابردار در کنیا

شرح

پارک ملی ابردار یک منطقه حفاظت شده در رشته کوه ابردار در مرکز کنیا واقع در شرق دره ریفت آفریقای شرقی است. نواحی بالاتر و Aberdare Salient را از شرق پوشش می دهد. این پارک در حدود 100 کیلومتری شمال شهر نایروبی واقع شده است و از ارتفاعات متنوعی از ارتفاعات از 2000 متر تا 4000 متر امتداد دارد. پارک ملی ابردار که در ماه مه سال 1950 تأسیس شد ، مساحتی 766 کیلومتر مربع را در بر می گیرد و بخشی از رشته کوه ابردار را تشکیل می دهد.

حیوانات موجود در پارک ملی ابردار در کنیا

این پارک حاوی طیف گسترده ای از مناظر ، از قله های کوهستانی است که از سطح دریا به 4000 مترمی رسد تا دره های عمیق و شکل V آنها ، که میان رودخانه ها و آبشارها واقع شده اند. مورلند ، جنگلهای بامبو و جنگلهای بارانی در ارتفاعات پایین تر یافت می شود. حیات وحش موجود در منطقه محافظت شده شامل شیر ، پلنگ ، فیل ، سگ وحشی آفریقای شرقی ، گراز جنگلی غول پیکر ، بوشک ، کوه کوهی ، آبشار ، کیپ بوفالو ، سنی ، شغال راه راه ، ایلند ، دوئیکر ، بابون زیتون ، کلوبه سیاه و سفید میمون ، و میمون است. بیناهای نادر شامل مواردی از گربه طلایی آفریقا و بونگو است. گونه هایی از قبیل نخاع مشترک ، سروال در تالاب های بالاتر زندگی می کنند. پارک ملی آببرهار همچنین میزبان جمعیت کرگدنهای سیاه بزرگ و بیش از 250 گونه پرنده از جمله انقراض آبستره سیستولا ، فرانکلین جکسون ، گنجشک ، گوزاوک آفریقایی ، عقاب ماهی آفریقایی ، آفتابگردان و ماسوره است.

بازدید کنندگان از پارک می توانند انواع مختلفی از محل اقامت ، از اقامتگاه Treetops ، تا کشتی – که به شکل کشتی نوح ساخته شده است ، پیدا کنند و سه سایت باندائی خودی ، هشت اردوگاه ویژه و یک اردوگاه عمومی در مورلند واقع شوند. همچنین پنج سایت پیک نیک وجود دارد. Treetops و The Ark هر دو منظره ای عالی برای دیدن حیوانات وحشی در شب دارند. حیواناتی که دیده می شوند شامل فیل ها ، کیپ بوفالو و کرگدن هستند که به قسمت های آبشار می آیند. این پارک همچنین شامل دو ناو هوایی در مویگا و نیری است. پارک روزانه از ساعت 6 صبح تا 7 بعدازظهر باز است. ورود پیاده ممنوع است و بازدید کنندگان پس از ساعت 6:15 بعد از ظهر بازگردانده می شوند. ورود به پارک فقط با کارت هوشمند است که در دروازه اصلی به دست آمده و بارگیری می شود.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک