بنای یادبود مادر ارمنستان

بنای یادبود مادر ارمنستان

شرح

بنای یادبود مادر ارمنستان

مادر ارمنستان یک شخصیت زن ارمنستان است. عمومی ترین نمایش تصویری وی ، مجسمه ای با شکوه در پارک پیروزی مشرف به پایتخت ایروان ، ارمنستان است.تندیس فعلی جایگزین یک مجسمه یادبود دبیرکل جوزف استالین است که به عنوان یادبود پیروزی برای جنگ جهانی دوم ایجاد شده است. در زمان سلطنت استالین از اتحاد جماهیر شوروی ، گریگور هارستانیان ، دبیر اول کمیته مرکزی حزب کمونیست ارمنستان و اعضای دولت نظارت بر ساخت این بنای تاریخی که در 29 نوامبر 1950 تکمیل و رونمایی شد برای مردم بر عهده داشت. شاهکار مجسمه ساز سرگئی مرکوروف. پایه این پایه توسط معمار رافائیل اسرائیلیان طراحی شده است.

اسرائیلیان با درک اینكه اشغال پایه و سنگین می تواند افتخاری كوتاه مدت باشد ، پایه و اساس را طراحی كرد تا شبیه یك كلیسای ارمنی باسیل سه تخته باشد ، زیرا او سالها بعد اعتراف كرد: "دانستن كه جلال دیكتاتورها موقتی است ، من سه ساده ساخته ام. شبستان ارمنستان ". بر خلاف اشکال زاویه دار منظره بیرونی ، فضای داخلی آن از نظر چشم سبک و دلپذیر است و شبیه کلیسای سنت هریپسیمه قرن هفتم اچمیادزین است.در بهار سال 1962 ، مجسمه استالین برداشته شد که یک سرباز در جریان این عملیات کشته و زخمی شد ، و مجسمه مادر ارمنستان جایگزین مجسمه ماد ارمنستان ، طراحی شده توسط آرا هارواتیان شد.

"مادر ارمنستان" دارای ارتفاع 22 متر است ، به این ترتیب ارتفاع کلی این اثر تاریخی 51 متر از جمله پایه قرار گرفته است. این مجسمه از مس ساخته چکش ساخته شده است در حالی که موزه پایه ها از بازالت است. مجسمه مادر ارمنستان نماد صلح از طریق قدرت است. این می تواند بینندگان برخی از چهره های برجسته زن تاریخ ارمنستان ، مانند سوس ماریگ و دیگران را به یاد بیاورد که برای کمک به همسران خود در درگیری با سربازان ترکیه و بی نظمی های کرد ، اسلحه به دست گرفته اند. همچنین وضعیت و ارزش مهمی را که به اعضای پیر زن یک خانواده ارمنی نسبت داده می شود ، به یاد می آورد.

قرار گرفتن آن در تپه ای مشرف به ایروان باعث می شود که مانند نگهبان پایتخت ارمنستان به نظر برسد. همه ساله در تاریخ 9 ماه مه ، هزاران ارمنی از مجسمه مادر ارمنستان بازدید می کنند و برای بزرگداشت شهدای ارمنی جنگ جهانی دوم ، گل هایی را به یادگار می گذارند. این پایه پایه میزبان موزه نظامی مادر ارمنستان وزارت دفاع است. هنگامی که برای اولین بار ساخته شد ، یک موزه نظامی اختصاص داده شده به جنگ جهانی دوم قرار داشت. امروزه بخش اعظمی از فضای نمایشگاه به جنگ قره باغ قره باغ در سال 1988-1994 اختصاص یافته است. وسایل شخصی ، سلاح ها و اسناد شرکت کنندگان در معرض نمایش است و دیوارها با پرتره های آنها تزئین شده است. از دیگر آثار باستانی تاریخی ، نقشه ای وجود دارد که نیروهای ارمنی کارزارهای خود را برای تصرف شوش انجام داده اند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل