زیبایی مساجد آنتالیا

مساجد معروف آنتالیا

شرح

معرفی مساجد آنتالیا

معرفی مساجد آنتالیا | ترکیه شهر های بسیاری دارد که هرکدام از آنها برای خود مقاصد گردشگری به خصوصی دارند .از مهمترین شهرهای توریستی ترکیه می توان به استانبول یا آنتالیا اشاره کرد . شهر آنتالیا یا کوش آداسی که هر دوی آنها در زمینه  تفریحات آبی و ساحلی از محبوبیت بالایی در بین گردشگران برخوردار هستند ، مقاصد گردشگری دیگری نیز دارند . کشور ترکیه در سالهای اخیر توانسته در صنعت گردشگری مسافران و گردشگران بسیاری از سراسر دنیا به خود جلب کند .گردشگرانی که  برخی از آنها برای تفریحات آبی و ساحلی به این کشور سفر می کنند .

مساجد آنتالیا

جالب است بدانید شهرهای ترکیه علاوه بر داشتن ساحل های زیبا جاذبه های دیگری نیز دارند که می تواند برای شما جالب باشد ، ما در این مطلب می خواهیم از مساجد مختلف آنتالیا را برای شما توضیح دهیم که هرکدام از آنها دارای پیشینه تاریخی جالبی هستند . با ما در ایلیا گشت همراه باشید

مسجد مراد پاشا (Murat Pasha)

مسجد مراد پاشا (Murat Pasha) را می توان از قدیمی ترین مساجد آنتالیا دانست . زمان ساخت این مسجد بر می گردد به سال 1570 ، این مسجد از ارزش بسیار بالایی از بعد مذهبی برای مردم آنتالیا برخوردار است و برای گردشگران غیر مسلمان تبدیل به یک جاذبه گردشگری معروف شده است . از دلایل محبوبیت بالای این مسجد می توان به طراحی و ساخت این مسجد اشاره کرد که نظر بسیاری از مردم و گردشگران را به خود جلب کرده است . مسجد مراد پاشا را می توان به یک 10 ضلعی تشبیه کرد که دارای یک گنبد بزرگ و یک گنبد کوچک می باشد در کنار این گنبدها مناره های بسیار بلندی قرار گرفته است .

در زمان بازدید از مسجد مراد پاشا ممکن است در نگاه اول این مسجد شما را یاد ایاصوفیه بیندازد ولی از لحاظ طراحی و بزرگی نما شباهت زیادی به یکدیگر ندارند . در داخل این مسجد کاشی کاری ها و خوش نویسی های  بسیار زیبایی که مربوط به دوران سلجوقی می باشد به چشم می خورد که بازدید از آنها می تواند لذت گردشگری شما را چند برابر کند .

مسجد مراد پاشا

 مسجد اسکله (Iskele Mosque)

مسجد اسکله را می توان از قدیمیترین مساجد شهر آنتالیا و همینطور جزو کوچکترین مسجد این شهر دانست . با برسی تاریخچه این مسجد می توان متوجه شد که این مسجد در ابتدا به عنوان یک عبادتگاه برای بازرگانان بوده است و در طول تاریخ تا به امروز بارها بازساری و مرمت شده است .تاریخچه ساخت این مسجد بر می گردد به قرن نوزدهم و امروزه نیز این مسجد میزبان مردم و گردشگران بسیاری می باشد .

مسجد اسکله انتالیا

مسجد تکلی پاشا (Tekeli Mehmet Pasha)

مسجد تکلی پاشا (Tekeli Mehmet Pasha) نیز مانند مساجد دیگر دارای تاریخچه قدیمی ای نیز می باشد . تاریخ ساخت این مسجد بر می گردد به قرن هجدهم و دوره امپراطوری عثمانی ، معماری های دوره عثمانی قابل تشخیص هستند چرا که آنها در طراحی و ساخت مساجد خود از مناره های بلند و یا گنبد های بسیار بزرگ استفاده می کردند در داخل این مسجد مانند مساجد دیگر از کاشی کاری های بسیار زیبایی استفاده شده است که بازدید از آن خالی از لطف نمی باشد .

مسجد تکلی پاشا

مسجد بیولی مناره (Yivliminare) 

از مساجد معروف و مورد علاقه مردم شهر آنتالیا می توان به مسجد ییولی مناره اشاره کرد . تاریخچه ساخت این مسجد بر می گردد به سال 1230 که دستور ساخت این مسجد را شخصی به نام علاالدین کیقباد سلجوقی که یکی از حاکمان آن دوران  بوده است صادر کرده است . همانطور که از نام این مسجد پیداست  دارای مناره بسیار بلندی می باشد ، طول مناره این مسجد 38 متر می باشد . این مسجد در سال 1373 در بازسازی قرار گرفت ولی امروزه تشابه زیادی به عبادتگاه ندارد و بیشتر محلی برای تدریس صنایع دستی و بافندگی  می باشد .

مسجد بیولی مناره

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط