مجتمع مسکونی هبیتات 67 مونترال

مجتمع مسکونی هبیتات 67 مونترال

شرح

مجتمع مسکونی هبیتات 67 مونترال از نظر فرمی و حجمی دارای ترکیبی غیرمعمول از واحدهای مدولار بتنی، است .این بنای مسکونی در مونترال از مکعب های متعدد تشکیل شده. ابتدا قرار بوده است که این بنا خانه هایی ارزان باشد اما قیمتش به خاطر معماری خاصش بالا رفته است.

طراحی عجیب مجتمع مسکونی هبیتات 67 مونترال

هبیتات 67 در کانادا دارای چیدمانی بسیار جالب است به گونه ای که ما را به یاد مکعب هایی که بچه ها با آنها بازی می کنند می اندازد. طراحی این ساختمان بسیار بدیع و در عین حال ایستا بوده و برای زندگی بسیار راحت و مناسب است. دانستن این مطلب که این سازه چگونه طراحی و ساخته شده بسیار جالب است. این سازه بسیار طبیعی به نظر می رسد  و در عین حال ساختماني کاملا امن و راحت برای زندگی است!

رزرو هتل ارزان در ارمنستان

معمار مجتمع مسکونی هبیتات 67 مونترال کیست؟

معمار این طرح موشه سفدی Moshe Safdie آن را به عنوان جاذبه ی اصلی Expo 67 طراحی کرده بود که در همان نمایشگاه به طور رسمی از آن پرده برداری شد. یکی از عجیب ترین و منحصر به فرد ترین مجتمع های مسکونی که در سطح جهانی مشاهده می شود، مجتمع مسکونی هبیتات 67 است.موشه سفدی معماری کانادایی، آمریکایی اسرائیلی است که در زمینه های طراحی شهری، معماری و نویسندگی فعالیت می کند.

در سخنرانی خود از تجربه های خود در مورد ساخت پروژه مسکونی habitat و نیازهای لازم برای زندگی در معماری سخن می گوید. او سخنرانی خود را این گونه آغاز می کند :در 1960 زمانی که هنوز دانشجو بودم، کمک هزینه مسافرتی برای مطالعه خانه سازی در آمریکای شمالی دریافت کردم. کل کشور را گشتم و از ساختمان های سربه فلک کشیده عمومی در تمامی شهرهای اصلی از جمله نیویورک و فیلادلفیا بازدید کردم. آنهایی که جز زندگی کردن در آنجا چاره ای نداشتند. و بعد از این حومه به آن حومه سفر کردم، و بعد دست آخر با این ایده برگشتم، که باید آپارتمان سازی را از نوع اختراع کنم.

هبیتات 67 که نمادی از ثبات مدرنیته است، از 354 مکعب (مکعب نمادی است از ثبات، هوش و خرد، صداقت و کمال اخلاقی) که به شکل اعجاب‌انگیزی روی هم قرارگرفته‌اند ساخته‌ شده است. این بنا شامل 148 اقامتگاه مجزا می‌شود که هریک از خانه‌ها روی سقف مکعب خانه‌ی همسایه مجهز به یک باغ هستند.

با صومعه هاقپات ارمنستان آشنا شوید

ساکنان قدیمی این بنا، هبیتات 67 را قلعه خود می‌نامند و علاقه زیادی دارند تا به تازه‌واردان از دل‌بستگی خود به این بنا بگویند. مجموعه هبیتات 67 برای همین فضاهای خارجی معروف است، که از چینش ظاهرا اتفاقی مکعب‌های روی هم انباشته‌ شده شکل گرفته‌ است . در سال 2014 یک سولاریوم به تراس آپارتمان افزوده‌شد که یک فضای غذاخوری دوم را به فضای خانه افزود . این فضا همچنان در زمستان‌های سرد مونترال قابل استفاده است . 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک