خیابان مونتورگوی پاریس

مونتورگوی ، خیابانی برای شکموها در پاریس

شرح

راهنمای کامل شکم گردی در خیابان مونتورگوی پاریس

خیابان مونتورگوی | پاریس به عنوان شهر توریستی جهان سالیانه میلیون ها مسافر به این شهر سفر می کنند . پاریس پایتخت فرانسه می باشد . در این کشور جاذبه های فراوانی وجود دارد که برای مسافران شگفتی و جذابیت فراوانی دارد . رستوران و خیابان هایی که در پاریس وجود دارد نظر هر بیننده ی را به خود جلب کرده است . یکی از خیابان هایی که اغذیه فروشی های زیادی در ان قرار دارد خیابان مونتورگوی است . با ما همراه باشید تا با این خیابان بیشتر آشنا شوید .

خیابان های پاریس

خیابان مونتورگوی

خیابان مونتورگوی شبیه به یک بازار روستایی می باشد که در این خیابان اغذیه فروشی ، قصابی ، گل فروشی ، نانوایی و شیرینی پزی های فراوانی وجود دارد .

له‌ ال (Les Halles) در قرن دهم به عنوان یک مرکز تجارت شناخته شد . به مرور زمان تعداد غرفه ها و رستوران ها افزایش یافت و منطقه‌ی ده هکتاری تبدیل شد به مرکز شکم‌گردی پاریس (Ventre de Paris) . به دستور ماری آنتوانت شرکتی تاسیس شد به نام شرکت صدف خوراکی اترتات (Société des Huîtres d’Etretat) و کل خیابان مونتورگوی از اغذیه های این شرکت پر شد .

این خیابان به پارک صدف ها تبدیل شد همچنین مردمان آن منطقه به پرورش حلزون پرداختند . در زمان های گوناگون این خیابان دستخوش تغییراتی شد همچون خیابان علم و هنر که در آثار انوره دو بالزاک در و امیل زولا در قرن نوزدهم می توانید ببینید .

در سال 1969 این بازار به محله‌ی رونجیس (Rungis) انتقال پیدا کرد و مرکز خرید له‌ ال به حال و هوای با نشاط قبلی خود بازگشت . در این مقاله با مهمترین مکان های مونتورگوی آشنا می شوید.

خیابان مونتورگوی

پنیر

اگر در خیابان مونتورگوی هستید و قصد خرید پنیر دارید حتما سری به مغازه ی لا فرمت (La Fermette) در پلاک ۸۶  این خیابان بزنید . کیفیت پنیر های این مغازه بسیار عالی و بین مردم معروف است و مشتریان زیادی برای خرید پنیر به این مغازه می روند و یکی دیگر از دلایل محبوبیت این مغازه کارکنان صمیمی و خوب آن است . عنوان «بهترین پنیر روی زمین» توسط بریا ساوارین ترافل‌دار (truffled Brillat-Savarin) و کومت (Comté) ، وبلاگ نویس معروف ،به این مغازه اعطا شد .

پنیر معروف پاریس

نان و شیرینی

قدیمی ترین قنادی پاریس به نام شک اشتورر (Stohrer) در پلاک ۵۱ این خیابان  قرار دارد . موسس این قنادی ، ماری لشچینسکا (Marie Leszczynska) همسر لویی پانزدهم بوده است . مشهور ترین شیرینی که در این شیرین پزی پخته شد رام بابا (rhum baba) است  .  ترکیب نان خشک بریوش (brioche) لهستانی و نوشیدنی مالاگا به همراه زعفران وکرم پاستری جزو ترکیب اصلی این شیرینی می باشد .

علاوه بر شیرینی می توانید خوراکی های خوشمزه ی دیگری چون سالمون دودی، کیش (quiche) و اسکالوپ را در این مغازه امتحان کنید .

شیرینی معروف پاریس

نهارخوری

رستوران او روشر د کانکاله (Au Rocher de Cancale) یکی از معروف ترین رستوران های این خیابان می باشد که اول در پلاک ۵۹ افتتاح شد و بعد از چند سال در قرن 17 به ساختمان شماره‌ی ۷۸ منتقل شد . معروفیت این رستوران بخاطر سرو صدف است . غذاهای دیگری چون برگر و سالاد در منوی غذایی این رستوران قرار دارد .

خیابان مونتورگوی

شکلات

یکی از شعبه های شکلات فروشی زنجیره ای  ا لا مره د فمیل (A la Mère de Famille) در این خیابان قرار دارد . این شکلات فروشی یکی از قدیمی ترین شکلات فروشی در پاریس می باشد که بسیار معروف است . شعبه اصلی این شکلات فروشی در خیابان فوبور مونتمارتر (Faubourg-Montmartre) قرار دارد . 1200 محصول در این مغازه به فروش می رسد .

شکلات پاریس

موقعیت هتل

کشور: فرانسه
شهر: پاریس

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط