جزیره مونت سنت میشل

جزیره مونت سنت میشل

شرح

جزیره مونت سنت میشل جزیره‌ای مرموز و اسرارآمیز که شب‌ها به زیر آب می‌رود و صبح‌ها سر از آب بیرون می‌آورد و همچنان به صورت رازی در دل فرانسه مخفی شده است. این جزیره صخره‌ای کوچک و زیبا جایی در سواحل شمال غربی فرانسه واقع شده و در انتهای رودخانه کوئنون (Couesnon) قرار گرفته است. بلندترین جزر و مدهای آب‌های اقیانوسی شب‌ها دیواره‌های بلند قلعه محفوظ در جزیره را به زیر آب می‌برد و صبح‌ها دوباره پس‌روی کرده و نمای کامل جزیره را نمایان می‌کند.

همین مداوم خشک و پر آب شدن اطراف جزیره برای قرن‌های بسیاری آن‌را به یک دژ غیرقابل نفوذ تبدیل کرده و از همین‌رو کمتر در طول تاریخ آسیب دیده و معماری قرون وسطایی آن همچنان پابرجا است. حتی آب‌های اطراف آن می‌توانند تا ۱۸ کیلومتر دورتر از این جزیره و ۲۰ کیلومتر به سمت ساحل حرکت کنند. این جزیره کوچک فرانسوی با ساکنان بسیار اندکش تنها یک راه ارتباطی با خشکی دارد و آن ‌جاده و پلی باریک است که تحت شرایط آب و هوایی بد آن‌ها نیز به زیر آب می‌روند.

سلت‌ها اولین اقوام باستانی‌ای بودند که بر بلندای کوه 92 متری جزیره ساکن شدند. جالب است بدانید که در گذشته‌های دور مونت سنت میشل تنها یک جزیره کوچک نبوده و اطراف آن‌را جنگل‌های انبوه پوشانده بودند اما با گذشت زمان و بالا آمدن آب اقیانوس این جنگل شسته شده و از بین رفته و خشکی بلند آن در دل آب به جا مانده است.

سلت‌ها نام جزیره را مونت تمپ نامیدند اما در سال 708 میلادی رافائل میکائیل یا همان میشل برای تاسیس کلیسا در این جزیره‌ی صخره‌ای، اسقف اورانچز (Avranches) را به جزیره دعوت کرد و بعدها نام او یعنی میشل بر روی جزیره باقی ماند. امروزه کلیسای سبک گوتیک مونت سنت میشل با ارتفاع زیاد برج‌های آن نمایی جادویی و سحرآمیز برای جزیره به وجود آورده و لوکیشن بسیاری از فیلم‌های تاریخی شده است.

در قرن شانزدهم مردم شروع به ساخت صومعه و ساختمان‌های دیگر به خصوص زندان در این جزیره نمودند. از همین‌رو در اوایل انقلاب فرانسه از این جزیره به عنوان زندان استفاده می‌شد. اما حدود یک قرن بعد صومعه آن دوباره بازگشایی شد و راهب‌ها به این جزیره برگشتند. امروزه حدود هفت راهب در این عبادت‌گاه زندگی می‌کنند. عبادت‌گاهی که نمونه‌ای منحصربه‌فرد از صومعه‌های برج و بارودار قرون وسطی می‌باشد.

مونت سنت میشل در فاصله حدود چهار ساعت رانندگی از پاریس قرار گرفته و برای رفتن به آن‌جا می‌توانید از خودروی شخصی و یا اتوبوس‌های تور استفاده نمایید چون اکثر شرکت‌ها یک تور 24 ساعته برای این جزیره دارند.

موقعیت هتل

کشور: فرانسه
شهر: پاریس

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط