کشتی تفریحی میرزا کوچک خان بندر انزلی

کشتی تفریحی میرزا کوچک خان بندر انزلی

شرح

بندر انزلی، از شهرهای بزرگ استان گیلان و دارای اولین و بزرگترین بندرگاه ایران در ساحل دریای خزر است. این شهر با حدود 150 هزار نفر جمعیت، به علت بندری بودن، از دیرباز اهمیت تجاری و همچنین گردشگری فراوانی داشته است. از دیرباز خلیج انزلی یک مکان امن برای پهلو گرفتن کشتی‌های بزرگ بوده است. این شهر زیبا و سرسبز پر است از جاذبه های دیدنی و بکر . مهم‌ترین جاذبه‌های طبیعی آن ساحل دریا و مرداب انزلی هستند.

سواحل بندرانزلی مکان خوبی برای استراحت و شنا و لذت بردن از زیبایی‌های دریا هستند. این شهر پر است از شخصیتهای تاریخی و فرهنگی از جمله میرزا کوچک خان جنگلی که مبارز انقلاب مشروطه و سردار جنبش جنگل و از اولین رهبران جمهوری گیلان بوده است. یکی از جاذبه های شهر بندر انزلی  ، کشتی تفریحی میرزا کوچک خان میباشد که در سال 1970 میلای توسط ژاپن ساخته شده و حتی یکی از اتاق های کشتی به همان سبک خانه های قدیمی ژاپنی نگه داشته شده است.

در این کشتی اتاقی برای نوازندگان تعبیه شده است که با قرار گرفتن در آن و نواختن، صدای موسیقی را به گوش مسافران روی عرشه می رسانند. با آغاز حرکت کشتی، گروه موسیقی شروع به نواختن می‌ کند و فضای بسیار مطلوب و شادابی را برای مسافران و گردشگران به وجود می ‌آورد که تا پایان دریانوردی نوای موسیقی در فضای کشتی طنین‌انداز است. این کشتی نقطه عطف توسعه گردشگری دریایی و اولین شناور مسافری و تفریحی در دریای خزر است که با اهداف گردشگری دریایی وارد این عرصه شد.

این کشتی در بنادر انزلی، آستارا و کیاشهر دارای اسکله بوده و پهلو خواهد گرفت. مهم ترین اهداف فعال کردن این کشتی ایجاد مسافرت های تفریحی دریایی بین شهرهای ساحلی گیلان و سایر استان های ساحلی شمال کشور و فراهم آوری زمینه سفرهای دریایی به کشورهای حاشیه خزر است. کشتی میرزا کوچک‌ خان اکنون تنها در تابستان با سفرهایی 4 ساعته در 10 مایلی از سواحل استان گیلان فعال است این سفرهای‌ کوتاه عموما پنجشنبه ‌شب‌ها برای عموم مردم و از ساعت 20 تا 24 برگزار می‌ شود. این کشتی زیبا دارای 5 طبقه، 74 متر طول، 12 متر عرض، 20 متر ارتفاع و26 کابین درجه یک و دو، با گنجایش حدود 250 مسافر است.

همچنین کشتی تفریحی میرزا کوچک خان بندر انزلی گواهینامه های دریانوردی را از مراجع ذی صلاح دارد و با امکانات و تجهیزات اقامتی و پذیرایی مناسب میزبان میهمانان علاقه مند به تجربه شبی به یادماندنی در دریای خزر است. فضاهای بسیار مطلوب کافی ‌شاپ در پایین‌ترین نقطه کشتی و اختصاص کابین‌های اقامتی داخل کشتی به میهمانان غیربومی برای اقامت شبانه از دیگر امکاناتی است که مسافران و گردشگران می ‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

کشتی میرزا کوچک  فرصتی است برای سفرهای دریایی و جذب گردشگر و توریست و همچنین مکانی برای برگزاری همایش ها، سمینار ها، جشن ها و مراسمات مذهبی، اعیاد، جشن های شخصی و سایر مراسمات . کشتی میرزا کوچک خان جنگلی بندر انزلی امید گردشگری دریایی استان گیلان است. پس اگر از علاقه مندان به سفرهای دریایی هستید پیشنهاد می کنیم رفتن به کشتی تفریحی میرزا کوچک خان را در برنامه سفر خود جای دهید و لذت سفرهای دریایی را در این کشتی مجهز تجربه کنید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک