دریاچه سد میجران رامسر

شرح

شهر رامسر با زیبائی وصف ناپذیر در منتهی الیه غربی مازندران در دامنه جنگلی و زیبای البرز و سواحل رویایی دریای خزر آرمیده و با برخورداری از انواع جاذبه های گردشگری و امکانات اقامتی، پذیرایی و تفریحی با لقب عروس شهر های ایران به عنوان یک قطب توریستی در کشور و حتی جهان مطرح است.

بنا به همین دلیل بیش از یکصد نقطه در جهان، رامسر نامیده شده اند وجود قله های مخروطی شکل با پوشش انبوه گیاهان متنوع، باغات مرکبات و چای، مزارع برنج، برخورداری از ساحل زیبا و مناسب مناطق ییلاقی خوش آب و هوا، منابع فراوان آبهای گرم معدنی، جاری بودن رودخانه های متعدد، وجود فرودگاه و هتلهای زیبای جدید و قدیم رامسر به همراه اماکن اقامتی و پذیرایی دیگر شرایط منحصر به فردی را پدید آورده که به واسطه آنها رامسر آوازه جهانی پیدا کرده است.  

اقامتی راحت در بهترین هتل های ارمنستان

در میان تمام دیدنی هایی که این شهر دارد، سدی بر روی یکی از رودخانه های خروشان رامسر، یک مکان رویایی را پدید آورده است. اگر به طبیعت گردی علاقه مند هستید، بازدید از دریاچه سد میجران رامسر را از دست ندهید. دریاچه سد میجران، در جنوب شرقی شهر رامسر و با 20 کیلومتر فاصله از آن قرار گرفته است. بر روی نسارود، یکی از رودهای زیبای رامسر، سدی خاکی بنا شده که سبب ایجاد یک منطقه بسیار تماشایی و خارق العاده گردیده است.

سد میجران در بین دالخانی و اربه کله احداث شده و در دل جنگل های انبوه و سرسبز رامسر یک دریاچه ایجاد کرده است. دریاچه سد میجران تا جنوب مارکوه، 5 کیلومتر فاصله دارد. سد میجران رامسر حد واسط بین اربه کله و دالخانی است. سد میجران به واسطه وسعت خود و جنگل های اطرافش، چشم انداز زیبایی را برای گردشگران و طبیعت دوستان خلق کرده است. برای رفتن به سد میجران ابتدا باید به جاده میرزا کوچک خان وارد شوید.

این جاده در 7 کیلومتری شرق رامسر قرار دارد. با طی حدود ۶ کیلومتر به دوراهی هریس می‌رسید که یک مسیر انحرافی به سمت راست دارد. با وارد شدن به این مسیر، چشمانتان منظره بی‌نظیر سد میجران را خواهند دید. در ادامه مسیر پس از رسیدن به دوراهی طالش‌سرا، اگر به سمت راست بروید به ورودی سد میجران می‌رسید. با ادامه مسیر وارد جاده خاکی جنگلی می‌شوید و تصاویری را مشاهده می‌کنید که گویی بهشت روی زمین‌اند. اگر قصد دارید شب را در این منطقه بکر و رویایی بگذرانید، پیشنهاد می‌کنیم که میهمان ویلاهای اجاره‌ای اهالی میهمان‌نواز این منطقه باشید یا در اطراف دریاچه پشت سد کمپ بزنید.

موقعیت هتل

کشور: ایران | Iran
شهر: رامسر

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک