جشنواره نیمه پاییز چین

جشنواره نیمه پاییز چین

شرح

دیدن مراسم و آئین‌های مردم بومی، تجربه شما را از سفر به چین لذت‌بخش‌تر می‌کند. کشور چین با پیشینه‌ای 5000 ساله، جشنواره های بزرگ و سنتی زیادی دارد که همگی بازتابی از فرهنگ غنی این کشور هستند. جشن‌های چینی مانند سایر کشورها بر پایه زمان برداشت محصول و اعتقادات مذهبی مردم شکل گرفته است.

مردم کشور چین همیشه به فرهنگ غنی خود می‌بالیدند. سنت‌ها و جشن‌های باستانی این کشور از سال‌های گذشته تاکنون برای مردم اهمیت فراوانی داشته است. مردم چین حتی در دنیای مدرن امروز هم سنت‌های خود را با شکوهِ فراوان جشن می‌گیرند.  مردم به همراه خانواده‌های‌شان این روزها را جشن می‌گرفتند.خیلی از این فستیوال‌ها پس از گذشت سال‌ها هنوز هم برای مردم باارزش هستند و جشن گرفته می‌شوند.

جشنواره نیمه پاییز چین

یکی از مهم‌ترین جشن ها و اعیاد کشور چین که به صورت سالانه برگزار می شود، جشنواره نیمه پاییز میباشد. این فستیوال پر جنب‌ و جوش در پانزدهمین روز از ماه هشتم تقویم قمری چینی برگزار می‌گردد.

در این شور و شادی، دوستان و عزیزان کنار هم جمع شده و دلیل گرامیداشت آن، این است که ماه در طول شب کامل ترین و درخشان ترین قرص خود را دارد. به همین دلیل این زمان در سال را جشن می گیرند، و دورهم از کیک های ماه که غذای سنتی این مراسم و دایره ای شکل است خورده و لذت می برند. این کیک نمادی از دور هم آمدن مجدد نیز است.

جشن نیمه پاییز در کشور تعطیل رسمی می‌باشد و در این روز مردم به سوی خانواده‌های خود می‌روند و دور هم جمع می‌شوند. این جشن ریشه‌ای چند هزار ساله دارد که به تدریج و مرور زمان تکمیل شده و امپراتوران باستان ماه پائیزی را پرستش می‌کنند و قربانی اهدا می‌کنند. بعد از آن، نجیب زاده‌ها و افراد مهم کشوری با گرامی داشت ماه کامل در نیمه پاییز، تفکرات و احساسات خود را بیان می‌کردند.

در جشن نیمه پائیزی در سلسله ژو، پرستش ماه مرسوم بود. این مردم برای عبادت ماه زیر آن میزهای بزرگی قرار می‌دادند که با چراغ‌های فانوسی چیده شذه‌اند که بر روی آن‌ها کیک ماه، هندوانه، سیب، خرمای سرخ، آلو، انگور و دیگر هدایای قربانی عرضه می‌شدند. کیک‌های ماه و هندوانه پیش فرض این مراسم بودند. بعد از پرستش، کیک ماه بزرگ دایره‌ای به تعداد اعضای خانواده تقسیم می‌شد. در سلسله تانگ، توجه به ماه نکته اصلی جشن نیمه پاییز بود و مردم تاکید بیشتری به پرستش ماه داشتند. جشن نیمه پاییز در سلسله تانگ تبدیل به یک فستیوال دائمی گردید.

موقعیت هتل

کشور: چین
شهر: پکن

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک