دروازه مایکل براتیسلاوا 

دروازه مایکل براتیسلاوا 

شرح

 دروازه مایکل براتیسلاوا “Michael’s Gate” تنها دروازه شهری است که از استحکامات و برج و باروهای قرون وسطایی به جا مانده و یکی از قدیمی ترین ساختمان های شهر براتیسلاوا است .

این دروازه در حدود سده ۱۳۰۰ ساخته شده و شکل کنونی اش حاصل بازسازی و نوسازی های سبک باروک است که در سال ۱۷۵۸ انجام شده است . تراس این سازه که در ارتفاع ۵۱ متری قرار گرفته چشم اندازی بی نظیر به قلعه براتیسلاوا و شهر قدیم دارد . موزه اسلحه های شهر هم در همین برج قرار گرفته است .

دروازه مایکل تنها دروازه شهری است که از استحکامات قرون وسطایی حفظ شده و در بین قدیمی ترین بناهای شهری در براتیسلاوا ، اسلواکی جای گرفته است. شکل فعلی آن که در حدود سال 1300 ساخته شده است ، نتیجه بازسازی های باروک در سال 1758 است ، هنگامی که مجسمه سنت مایکل و اژدها در بالای آن قرار گرفته است. این برج نمایشگاه نمایشگاه سلاح های موزه شهر براتیسلاوا را در خود جای داده است.

برج گیت در سالهای 343-1529 ویران شد ، سپس در 1753-58 به شکل فعلی آن بازسازی شد. در آخرین بازسازی ، مجسمه ای از سنت مایکل در بالای برج قرار گرفت. برج سنت مایکل در 56 متری ایستاده است. امروز در زیر دروازه مایکل فروشگاه ها و رستوران های لوکس مانند کریستین دیور و سواروسکی وجود دارد .

این دروازه نام خود را از کلیسای سنت مایکل و پس از آن به نام بالا شهر گرفته است ، از آنجا که مردم وارد شهر شدند. در پلان زمینی خیابان از دروازه به سمت بالا نوع خمیده ای از خیابان در فضای دروازه داخلی حفظ شده است. از بیرون دروازه پلی است که از زیر خندق سابق در امتداد دیوار شهر طاق می شود. از داخل دروازه یک علامت گوتیک سنگی است که می گوید این برج در سال 1758 توسط شورای شهر و جمعیت براتیسلاوا تعمیر شد.

در دوران قرون وسطایی ، این شهر با دیوارهای مستحکم احاطه شده بود ، و ورود و خروج فقط از طریق یکی از چهار دروازه بسیار مستحکم امکان پذیر بود. در سمت شرقی شهر ، دروازه لورینك بود كه به نام سنت لارنس نامگذاری شده بود ، در جنوب آن دروازه ماهیگیران بود.

این کوچکترین دروازه چهار نفر بود که عمدتا توسط ماهیگیران وارد ماهی با ماهی صید شده در رودخانه دانوب وارد شهر می شدند. در ضلع غربی آن دروازه ویدریکا بود . همچنین به نام دروازه تاریک یا سیاه دروازه ، از آنجا که مانند یک تونل بود تاریک و طولانی. در شمال دروازه سنت مایکل به نام های مقدس مایکل و کلیسای سنت مایکل وجود داشت که در جلوی آن (بیرون دیوار شهر) ایستاده بودند. بعداً آن را ریخته و مواد به دست آمده از آن در ساخت دیوارهای شهری اضافی مورد استفاده قرار گرفت .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک