متئورا یونان

متئورا یونان

شرح

متئورا یونان

منطقه ای در یونان  است که صومعه های بسیاری برروی صخره های مرتفع در آن ساخته شده است. این پدیده منحصر به فرد جزو آثار جهانی یونسکو می باشد و سالانه تعداد بسیار زیادی گردشگر را به خود جذب می‌کند. اگر دوست دارید که بدانید معنی متئورا  Meteora چیست باید بگوییم متئورا Meteora  به معنی صخره های معلق در هوا است. صومعه متئورا یکی از قدرتمندترین نمونه های تحول معماری است. این صومعه بیش از ۴۰۰ متر بالاتر از دره Peneas و شهر کوچک Kalambaka در دشت تسالی، در بالای قله غیرقابل دسترس ساخته شده است. در اواخر قرن ۱۲th یک کلیسای کوچک به نام Panaghia Doupiani یا Skete در پای یکی از این ستونهای آسمانی برای اقامت راهبان ساخته شده است. این منطقه شامل تپه های جنگلی و دره رودخانه با جنگل های بسیار زبباست. در گذشته راهبان برای رفتن به اینجا می بایست مدت زمان بسیاری کوهنوردی می کردند تا به اینجا برای ارتباط با خدا و دوری از بشر برسند، اما هم اکنون گردشگران برای رفتن به اینجا می‌توانند از پله های سنگی که همگی به صورت دستی ایجاد شده است، استفاده کنند. به شما توصیه می‌کنیم حتما با کفش و وسایل کوهنوردی به دیدن این مکان بیایید.

نظریه های متفاوتی در ارتباط با نحوه شکل‌گیری این صخره ها و صومعه هایی که در این ارتفاع تشکیل شده است، روایت شده‌اند که در نهایت همگی براین باورند که یقینا این صخره ها از 1000 سال پیش تاکنون وجود داشته‌اند. تعداد صومعه هایی که در اینجا ساخته شده است به 30 عدد میرسد، که هم اکنون 6 تا از آنها برای بازدید عموم باز می‌باشد. مهمترین صومعه ها عبارتند از :

صومعه مقدس متئورن بزرگ Holy Monastery of Great Meteoron :

این صومعه بزرگترین صومعه در اینجا است. صومعه مقدس متئورن بزرگ Holy Monastery of Great Meteoron در اواسط قرن 14 میلادی ساخته می شود و در سالهای 1483 و 1552 تزیین و و تجهیز می‌گردد. امروزه این صومعه به یک موزه تبدیل شده است و بازدید از آن برای عموم آزاد است.

صومعه مقدس وارلام Holy Monastery of Varlaam :

بعد از صومعه مقدس متئورنHoly Monastery of Great Meteoron، بزرگترین صومعه و کلیسا است که به افتخار 3 اسقف ساخته شده است. نوع معماری این صومعه کاملا خاص و زیبا است، کل ساختمان مربع شکل و سقف آن گنبدی است. صومعه مقدس وارلام Holy Monastery of Varlaam در تاریخ 1541-1542 ساخته و در سال 1548 تزیین و تجهیز شده است. تاریخ ساخت سالن ناهارخوری این کلیسا که در قسمت شمالی این مجموعه است به تاریخ 1627 برمیگردد و در سال 1637 تجهیز و زیباسازی شده است.

صومعه مقدس روسانو Holy Monastery of Rousanou:

این صومعه نیز به افتخار زاهد پارسا به نام باربارا ساخته شده است. صومعه مقدس روسانو Holy Monastery of Rousanou در اواسط قرن 16 میلادی ساخته و در سال 1560 تزیین و طراحی شده است. سالن پذیرایی در طبقه همکف و اتاق ها و سایر ملحقات در طبقه زیرین قرار گرفته اند.

 

موقعیت هتل

کشور: یونان
شهر: آتن | Athens

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک