برج بروفری بروژ

 برج بروفری بروژ

شرح

 برج بروفری بروژ یک برج ناقوس قرون وسطایی در مرکز بروژ ، بلژیک است. یکی از نمادهای بارز این شهر این است که قبلاً گنجینه ای را در اختیار داشت و بایگانی های شهرداری را در خود جای داده بود، و به عنوان یک مکان مشاهده برای مشاهده آتش سوزی و خطر دیگر خدمت می کرد. پلکان باریک و شیب دار از 366 پله ، که با هزینه ورود در دسترس عموم است ، به بالای ساختمان بلند 83 متری منتهی می شود که 87 سانتیمتر به سمت شرق خم می شود.در طرفین و پشت برج ، تالار بازار سابق ، یک ساختمان مستطیل شکل با عرض 44 متر و عمق 84 متر ، با یک حیاط داخلی قرار گرفته است. بنا بر این ، این کلبه به عنوان Halletoren  برج سالن ها نیز شناخته می شود..

این ساختمان یک ویژگی اصلی فیلم در سال 2008 در بروژ است و در رمان ابر اطلس نیز ذکر شده است.این کلنگ زنی در حدود سال 1240 ، زمانی که بروژ مرکز مهمی از صنعت پارچه فلانتی بود به میدان بازار اضافه شد. پس از آتش سوزی ویرانگر در سال 1280 ، این برج تا حد زیادی بازسازی شد. با این حال ، بایگانی شهر برای همیشه در برابر شعله های آتش از دست رفت.

مرحله فوقانی هشت ضلعی این کلوچه بین سالهای 1483 تا 1487 اضافه شد ، و با یک چرخ چوبی که دارای تصویری از سن مایکل ، بنر در دست و زیر اژدها است پوشانده شده است. این چرخش طولی نکشید: یک صاعقه در سال 1493 آن را به خاکستر کاهش داد و زنگ ها را نیز نابود کرد. یک چرخ چوبی تا قرون دو قرن و نیم مجدداً قله را تاج گذاری کرد ، پیش از آن نیز در سال 1741 قربانی شعله های آتش شد. این چرخش هرگز جایگزین نشد ، به این ترتیب ارتفاع فعلی ساختمان تا حدودی پایین تر از گذشته؛ اما یک پارکت سنگی با روبشی به سبک Gothic Revival در سال 1822 به پشت بام اضافه شد.

شعری از هنری Wadsworth Longfellow با عنوان “Belfry of Bruges” به تاریخچه شطرنجی ساختمان اشاره دارد:در بازار بروژ ، کلوچه قدیمی و قهوه ای قرار دارد.سه بار مصرف و سه بار بازسازی شد ، هنوز هم در شهر تماشا می کند.زنگ های موجود در برج ، زندگی ساکنان شهر را تنظیم می کرد و زمان ، آتش نشانی ، ساعت کار و انواع رویدادهای اجتماعی ، سیاسی و مذهبی را اعلام می کرد. سرانجام یک مکانیزم صدای منظم برخی زنگ ها را به عنوان مثال ساعت را نشان می داد.در قرن شانزدهم این برج یک کاریلون دریافت کرد و به این ترتیب می توان با استفاده از کیبورد دستی ، زنگ ها را پخش کرد. از سال 1604 ، حساب های سالانه اشتغال یک کارولون را برای نواختن آهنگ در روزهای یکشنبه ، تعطیلات و روزهای بازار ثبت می کند.

در سال 1675 ، کاریلون شامل 35 زنگ بود که توسط Melchior de Haze از Antwerp طراحی شده است. پس از آتش سوزی 1741 ، این مجموعه با زنگ های ریخته گری توسط جوریس دامری جایگزین شد که  26 مورد که هنوز مورد استفاده قرار می گیرند. در اواخر قرن نوزدهم 48 زنگ وجود داشت ، اما امروزه زنگ های شماره 47 ، وزن آنها در حدود 27.5 تن است. وزن این زنگ ها از دو پوند تا 11000 پوند است.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک