بوستان ملت تهران

بوستان ملت تهران

شرح

شهر تهران پایتخت ایران و بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر کشور است. این شهر چهار فصل است و  تابستان‌های آن بسیار گرم و زمستان‌های آن سرد است اما هوا در ماه‌های نخستین بهار و پاییز مناسب است. یکی از جاذبه های دیدنی تهران بوستان زیبا و بکر ملت است که در منطقه ۳ شهرداری تهران واقع شده و با مساحت ۳۴ هکتار به عنوان یکی از بوستان های بزرگ تهران محسوب می شود که طراحی آن به صورت نامنظم و به سبک پارک های انگلیسی است. نام قدیم پارک ملت، پارک شاهنشاهی بوده و طراح آن استاد ایرج اعتصام بوده که ساختمان‌ها و بناهای بسیاری مانند شاه چراغ شیراز، خانه‌های ویلایی در آمریکا و بناهای باشکوه دیگری در سرتاسر جهان در کارنامه کاری درخشان خود دارد. این پارک علاوه بر طبیعت و طراحی فضای سبز عالی که دارد، تفریحات و دیدنی‌های بسیاری هم در خود جای داده که هر گردشگری را ساعت‌ها مشغول خود می‌کند.

در گوشه ای از پارک دریاچه کوچکی قرار دارد که پلی از روی آن می‌گذرد و به سمت دیگر پارک می‌رود. دیدن این دریاچه و آبشار کوچکش، که از زیر پل به درون آب سرازیر می‌شود، هم خالی از لطف نیست. حتما نام قطار دودی را از زبان پدر بزرگ و مادر بزرگها شنیده اید. قطاری که در روزگاران دور آنها را از تهران به نقاط دور دست می‌برده. این قطار که با قطارهای امروزه ما کاملا فرق دارد در گوشه‌ای از پارک ملت قرار گرفته است و شما را به حال و هوای”طهران”  قدیم می‌برد. در این پارک حدود 120 گونه درخت و درختچه و درخت میوه وجود دارد از جمله سیب‌، زردآلو، هلو، توت‌، به‌، موز، خرمالو، انجیر وجود دارد. همچنین درختان افرا، تبریزی‌، صنوبر، سپیدار، چنار، اقاقیا، سرو، سرو بادبزنی‌، نوئل نقره‌ای‌،کاج کاندیلا، توری‌، ارغوان پیچ آبجویی‌، ختمی‌، یاس شیروانی‌، شمشاد پرتقالی‌، شمشاد اناری و رسمی و بسیاری درختان دیگر، فضای پارک را دل‌انگیز کرده‌اند.

گل‌های چند ساله و دائمی نیز مثل رعنا، گالانیا، کوکب‌، شمعدانی و کردئوپیس و انواع رزهای مینیاتوری‌، قلمه‌ای‌، پیوندی‌، هفت‌رنگ‌، حنایی و ساناز، زیبایی خاصی به پارک بخشیده‌اند. قسمت شمالی پارک بیشتر جنگل کاری و قسمت جنوبی چمن کاری شده است‌. 

وقتی به قسمت مرکزی پارک ملت می رسید یک آبنمای بزرگ را می تواننید ببینید که بروی آن پلی زرد رنگ بنا شده است و در آن طرف پل رستوران و کافی شاپ قرار دارد که منظره ای رو به آب نما دارد.

به سمت غرب پارک ملت که می روید اولین چیزی که به چشم می خورد حیات وحشی است که در آن انواع پرندگان مانند طاووس، فنچ، مرغ عشق، طوطی و همچنین انواع حیوانان مانند شتر مرغ و میمون وجود دارد.

پارک ملت در خیابان ولیعصر و جنب بزرگراه نیایش قرار دارد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک