برج یوریکا ملبورن

برج یوریکا ملبورن

شرح

برج یوریکا ملبورن برج مسکونی که عنوان بلندترین ساختمان این شهر را از آن خود کرده است با ارتفاع 297 متر دومین برج بلند در کشور استرالیا می باشد.

در سال 1854 میلادی در دوره تب طلای ویکتوریا و طی برخورد معدنچی های معترض و سربازان استرالیایی تحت فرماندهی استعمار بریتانیا که حداقل 27 نفر کشته شدند شورشی به نام یوریکا رخ داد که این بنا نام خود را وامدار آن شورش می داند.

بخش بالایی این ساختمان طلایی رنگ است و یک قسمت باریک قرمز رنگ را در بر می گیرد که در واقع نمادی از طلا، کشتار و خونریزی می باشد.

پروژه ساخت برج یوریکا در سال 2002 میلادی کلید خورد و در سال 2006 میلادی به پایان رسید.برای ساخت این برج از بتن مسلح و میلگردهای تقویتی و بتن پیش تنیده استفاده شده است که به استحکام آن کمک می کند و با احتساب زیرزمین 92 طبقه دارد که 84 طبقه آن شامل آپارتمان برای زندگی است.

متراژهای این آپارتمان ها متفاوت است و هرکدام رختشویی مخصوص به خود را دارند اما بعضی از آن ها دارای بالکن و بعضی دیگر دارای باغچه زمستانی هستند. ده طبقه بالای برج را با پنجره های عایق طلا پوشانده اند و آسانسورهایی با سرعت 9 متر در ثانیه برای آن طبقات نصب کرده اند.

در طبقات پایین این برج چندین رستوران، یک پارکینگ با ظرفیت 814 اتومبیل، استخر، فروشگاه های خرده فروشی و باشگاه ورزشی و در طبقات بالای آن یک تراس دیده بانی، رصدخانه، تالار پذیرایی، کلوپ شبانه، هتل و چندین رستوران و یک مکعب شیشه ای به نام The Edge را شامل می شود.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک