پاموک کاله ترکیه

با پاموک کاله ترکیه آشنا شوید

شرح

پاموک کاله قلعه پنبه در ترکیه

با پاموک کاله ترکیه آشنا شوید . دریای اژه در جنوب غربی کشور ترکیه واقع شده است . پدیده ی طبیعی درمنطقه از ترکیه که بیشتر از 17 چشمه آب گرم دارد .  دمای این چشمه ها بین 35 تا 100 درجه سانتیگراد متغیر میباشد . دمای آب در این تراس های تراورتنی بالا ، شنا کردن را غیر ممکن نموده است .

با پاموک کاله ترکیه آشنا شوید

تاریخچه ی پاموک کاله

در قاره آسیا 400000 هزار سال قبل ، زلزله همواره درحال به وقوع پیوستن بوده است . این زلزله ها باعث جابجایی دره ها و لایه های زیرین زمین میباشد . این تغییرات در سطح زمین باعث خروج چشمه های آب گرم از زیر زمین  می گردید .

پدیده پاموک کاله همراه با ویرانه های باستانی هیراپولیس در سال 1988 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت پردیده است .

تاریخچه ی پاموک کاله

آشنایای با پاموک کاله

در واقع این منطه تالاب ها و حوضچه های آب کوچک هستند . منطقه ی که اشباع شده با کربنات سدیم است . رسوبات جامد شده که تبدیل بوجود آمدن سازه های سفید رنگ کریستالی  میشوند .

این تراس های طبیعی که ازسنگهای تراورتن تشکیل شده است . سنگی رسوبی که توسط آب با مواد معدنی بسیار زیاد از چشمه های آب رسوب شده است . بوجود آمدن این پدیده منحصر به فرد و طبیعی در کشور ترکیه در اثر همین چشمه های آب گرمی صورت گرفته است .

جریان آب چشمه ها برروی سطح فلات با سرعت چشمگیری سرازیر می شود . صدها لیتر آب را در هر ثانیه از داخل زمین به بیرون می ریزد .

آشنایای با پاموک کاله

جاذبه های اطراف پاموک کاله ترکیه

شهر تاریخی هیراپولیس در نزدیکی پاموک کاله با ارتفاع صد متری از زمین قرار گرفته است . قرن دوم ، شهری در بالای تپه بوجود آمد . که از شهر دنیزلی ترکیه در فاصله ی ۲۰ کیلومتری به راحتی قابل دسترسی میباشد .

در این منطقه از ترکیه بناهای های بسیار جذاب با ستون های غول آسای زیبا ، معابد و حمام آثار تاریخی بی شماری وجود دارد .  یک آمفی تئاتری نیم دایره با گنجایش 9500 نفر نیز موجود است .

خواص درمانی پاموک کاله

آشنایای با پاموک کاله

با پاموک کاله ترکیه آشنا شوید ، آبگرم های موجود در پاموک کاله از لحاظ درمانی خیلی شهرت جهانی پیدا نموده است .

طیف وسیعی از درمان بیماری ها ی : ناراحتی های پوستی ، دستگاه گردش خون ، دستگاه گوارش ، بیماری های عصبی ، خستگی های جسمی نقش مهمی ایفا نموده است .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط