طراح برج ایفل

آشنایی با گوستاو ایفل ، طراح برج ایفل

شرح

گوستاو ایفل معمار و طراح برجسته برج ایفل می باشد . این شخص بعد از ساخت برج ایفل در قرن نوزدهم نام خود را در تاریخ ماندگار کرد . الکساندر گوستاو ایفل (Alexandre Gustave Eiffel) در دانشگاه اکول سنترال پاریس تحصیل کرد و در کارنامه ی کاری خود آثار برجسته ای برای فرانسه جا گذاشته است . یکی از آثارهای مشهور خود که باعث شهرت خود در فرانسه شد ، پل هایی است که باعث تکمیل شبکه‌ی ریلی فرانسه شده است . یکی از این پل‌های مهم Garabit است .

گوستاو ایفل

بیوگرافی گوستاو ایفل

گوستاو ایفل در سال 1832 در  دیژون (Dijon) متولد شده است . تحصیلات وی در«مدرسه پلی‌تکنیک» و «مدرسه مرکزی هنرها و تولیدات صنعتی» در پاریس در زمینه ساخت با آهن شروع کرد .

مادر و پدر گوستاو در زمینه تجارت و ساخت و ساز نقش بسازایی برای پیشرفت وی داشته اند ، همچنین مادرش به عنوان تاجر معروف  و مشاور شناخته شد . کاترین مادر ایفل ، مشاور زندگی و کمک و راهنمایی پسرش بود .

قیمت تور ارمنستان چقدر است؟

در سال 1855با رتبه‌ی ۱۳  فارغ‌التحصیل شد و بعد از فارغ التحصیلی ، مادرش با خرید بلیت ورودی دومین نمایشگاه جهانی پاریس با فعالان بزرگ در حوزه مهندسی آشنا و تجربیات فراوانی کسب کرد . سرانجام در سال 1865 به عنوان مهندسی مستقل شروع به کار کرد . از جمله آثار های برجسته ی این معمار مشهور : «گالری ماشین‌ها» ،  پل قوسی رودخانه دورو در «اوپورتو» پرتغال ،  مجسمه آزادی نیویورک ، گنبدی برای رصدخانه نجومی نیس و ایستگاه راه‌آهن بوداپست می باشد .

برج ایفل

طراحی برج ایفل

 طراح اولیه برج ایفل توسط کوچلین و نوگویر ارائه شده است . طرح اولیه یک ستون بزرگ بود که  شامل 4 پایه بزرگ آهنی بود که پایه ها در مرکز به هم می رسیدند . کوچلین این طرح را به ایفل نشان داد و با مخالفت ایفل روبه رو شد .

طرح برج ایفل با کمک  استفن ساوستر بهینه شد و بعد از آن ایفل متمایل به ساخت برج  شد . مجوزهای لازم با کمک همکاران خود برای ساخت برج گرفتند . در سال 1866 پیشرفتی در ساخت برج حاصل نشد تا زمانی که ژول گروی بار دیگر به عنوان رئیس‌جمهور فرانسه انتخاب شد . بعد از تغییرات در مقام های فرانسه در خصوص برج ایفل تصمیمات جدی تری گرفه شد . در زمان ساخت برج در منطقه شام دو مارس (Champ de Mars) ، همراه با گروهی 300 نفره ارتفاع برج به 300 متر تصویب شد .

با جشن استقلال ارمنستان آشنا شوید

در آن زمان مخالفت هایی در خصوص ساخت برج مطرح شد اما ایفل در پاسخ به انتقاداتی که عنوان شد اینطور جواب داد : «آیا کسی می‌تواند فکر کند که چون ما مهندس هستیم زیبایی دغدغه ما نیست؟ یا ما جدای از استحکام و ماندگاری بالا برای ساخت ساختمانی زیبا تلاش نمی‌کنیم؟ آیا سازگار بودن با شرایط نانوشته هارمونی یکی از عملکردهای اصلی قدرت نیست؟ همچنین جاذبه و افسونی ویژه در ابهت و عظمت ساختمان وجود دارد که نظریه‌های معمول هنر در مورد آن صدق نمی‌کنند.»

بالاخره در ۲۸ ژانویه‌ی۱۸۸۷ ساخت برج شروع شد . در ماه ژوئن، مراحل پایانی ساخت برج ایفل به اتمام رسید و در روز جشن ملی فرانسه این برج رو نمایی شد و ضیافتی برای رسانه ها در طبقه اول برج برپا کردند . آخرین اثر معماری ایفل ، طراحی قفل‌های کانال پاناما بوده است .

وی در پایان زندگی علاقه مند به علم هواشناسی شد و در آخر ۲۷ دسامبر سال۱۹۲۳ در قصرش در پاریس از دنیا رفت . پیکر او در آرامگاه خانوادگی گورستان لوالویس پرت دفن شد . اکنون نام گوستاو ایفل به عنوان شخصی که تاثیر در توسعه علم داشته است مور ستایش قرار گرفته است .

موقعیت هتل

کشور: فرانسه
شهر: پاریس

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط