کاخ های پاریس

با کاخ های معروف پاریس آشنا شوید

شرح

زیباترین قصرهای پاریس

کاخ های پاریس | پاریس یکی از بهترین شهرهای دنیا ، پایتخت مد جهان می باشد که شهری پر از جاذبه های گوناگون است . از برج ایفل گرفته تا شانزلیزه و موزه لوور و کاخ های عظیم و معروف دنیا که نظر هر بیننده را به خود جلب می کند  . قدم زدن در خیابان های پاریس و صرف قهوه ی اصل فرانسه برای هر مسافری دلنشین است . سالیانه حدود 45 میلیون مسافر به این شهر سفر می کند و در مقایسه با بقیه شهرهای اروپایی یک شهر رومانتیک و خاص می باشد . کاخ های زیادی در کشور فرانسه وجود دارد که مهمترین کاخ های این کشور در فرانسه قرار دارد . در این مقاله هدف بر این است تا با کاخ های معروف پاریس آشنا شوید پس با ما همراه باشید .

کاخ های پاریس

کاخ ورسای

کاخ ورسای بزرگترین کاخ سلطنتی جهان که در شهر ورسای فرانسه نزدیک به پاریس است . بیش از سه قرن از ساخت کاخ می گذرد اما هنوز مطرح ترین جاذبه های گردشگری فرانسه محسوب می شود . این کاخ بخش های زیادی دارد که مجلل ترین بخش آن تالار آینه است و همچنین کاخ ورسای از منظومه خورشیدی و ایزدهای رومی الهام گرفته شده است . این کاخ جزو سومین جاذبه های پر بازدید فرانسه می باشد و به عنوان بهترین کاخ های جهان شناخته شده است .

کاخ ورسای پاریس

گراند پله

گراند پله (Grand Palais) یا کاخ بزرگ در خیابان شانزلیزه و در کنار رودخانه سن قرار دارد . خیابان شانزلیزه یکی از بهترین خیابان های پاریس می باشد به همین دلیل این کاخ مورد استقبال مسافران زیادی قرار گرفته است . زیباترین ساختمان پاریس کاخ گراند پله می باشد که در حال حاضر مهمترین رخدادهای مهم و نمایشگاه های مهم در این کاخ برگزار می شود . ساخت این کاخ به صورت جمعی بوده است و معمارانی چون دهگلین  Henri Deglane، آلبرت لووت Albert Louvet و آلبرت توماس Albert Thomas در ساخت این اثر هنری سهیم بودند .

سنگ نوشته ای در بالای در غربی کاخ قابل مشاهده است که مفهموم این نوشته این است : این بنای تاریخی «از طرف جمهوری، تقدیم به شکوه هنر فرانسوی» . مهمترین هدف تاسیس این کاخ برای میزبانی مناسبت های مهم هنری در پاریس بوده است . معماری کاخ به صورت سقف شیشه ای و نمای بیرونی به صورت سنگی می باشد که برای همه آشنا است . با بازدید از کاخ گراند پله با یک تیر 2 نشان می زنید ، هم از کاخ بازدید می کنید هم از خیابان شانزلیزه دیدن می کنید .

گراند پله پاریس

پتی پله

گراند پله یعنی کاخ بزرگ و پتی پله به معنی کاخ کوچک است . پتی پله روبه روی گراند پله قرار دارد و محلی برای برگزاری نمایشگاه ها در نظر داشته اند . «شارل گیرول» طراح کاخ پتی پله می باشد که این کاخ شامل 4 قسمت است . در اصل این کاخ موزه ی هنر پاریس می باشد . نمای کاخ به صورت نیم دایره در اطراف باغ با ستون های یونیک به سبک معماری یونان باستان و بسیار مجلل است . بازدید از این موزه ی هنری رایگان است و مجموعه ی آثار های فروانی در موزه قرار دارد . نقاشی های روی دیواره های کاخ و مجسمه های سنگی در داخل موزه بسیار جذاب و دیدنی است .

پتی پله

قصر شانتیلی

در محدوده ی شهر پاریس قصر شانتیلی قرار دارد . در سال  ۱۵۲۸ در زمینی به مساحت 7,800 هکتار قصر شانتیلی ساخته شد . این قصر شامل قلعه و موزه ( Condé ) ، پارک و باغ ها می باشد . بخش بزرگی از قصر در درگیری های انقلاب فرانسه نابود شد و بعد از مدتی بازسازی و در حال حاضر جزو جاذبه های معروف پاریس می باشد .

قصر شانتیلی پاریس

موقعیت هتل