کوه ماترهورن سوییس

کوه ماترهورن سوییس

شرح

سوییس، کشور کوه های سر به فلک کشیده ی آلپ است که هر ساله توریستان و گردشگران زیادی را برای گذراندن تفریحات زمستانی به سمت خود از طریق تورهای سوییس جذب میکند یکی از جاذبه های بی بدیل این کشور کوهستان ماترهورن است، کوه هایی زیبا که در آسمان آبی و پاک خودنمایی میکند. کوه ماترهورن در مرز بین سوئیس و ایتالیا قرار گرفته است.

کوه ماترهورن سوییس

قله کوه ماترهورن به ۴۴۷۸ متر می‌رسد و نمادی از کوه‌های آلپ سوییس است. نام این کوه ریشه های مختلفی در زبان های آلمانی ، ایتالیایی و فرانسوی دارد . امروزه این کوه را به نام ماترهورن ( matterhorn ) می شناسند که به معنی دره قله است . مات در زمان آلمانی یعنی دره و هورن یعنی قله . این کوه در محیطی محصور شده قرار گرفته است. این کوه در منطقه ی خط راس قرار دارد و به همین دلیل تغییرات آب و هوایی به سرعت رخ می دهند. در ابتدا این کوه همانند یک تپه گرد و بزرگ بوده است.

بارش برف و به دنبال آن یخ زدن آن در میان سنگ ها و سپس فرا رسیدن فصل گرم و آب شدن ان ها و تکرار شدن این فرآیند باعث شده تا طی سال های متوالی این کوه به شکل امروزی در بیاید و دیگر گرد و تپه مانند به نظر نیاید. بارش برف در این کوه زیاد است و ارتفاع برف به چندین متر می رسد. در تمامی فصول سال بر روی این کوه و قله اش برف وجود دارد و انگار لباسی همیشه سفید بر تن کرده . بلندی ارتفاع این کوه منجر به آن شده تا بلندترین رشته کوه های آلپ را به نام خود کند و همین امر موجب شده تا کوهنوردان فراوانی را جذب خود کند و همگی طمع به فتح آن داشته باشند. این کوه با همه زیباییهایش همچنین یکی از کشنده‌ترین قله‌ها در رشته کوه‌های آلپ است.

اولین صعود به کوه ماترهورن سوییس

اولین صعود در سال ۱۸۶۵ از سمت شهر زرمات آغاز شد . گروهی که رهبری آن ها را ادوارد ویمپر انجام می شد . این صعود یک تراژدی بود چون به هنگام بازگشت تمامی اعضای گروه کشته شدند و کوهستان آرامگاه آنان شد . این کوه در طول تاریخ بسیاری را کشته است . کوهنوردانی که قصد صعود از آن را داشته اند ولی کشته شدند به ۵۰۰ نفر از سال ۱۸۶۵ تا ۱۹۹۵ می رسند. امروزه از تمامی جهات و راه های عبوری می توان اقدام به صعود از این کوه زیبا کرد . در تمامی فصول راهنمایانی حضور دارند تا شما و همراهانتان را به قله برسانند و هستند تا راه را گم نکنید و به آن ۵۰۰ نفر نپیوندید. قطعا سفر کردن به ماترهورن و دیدن این کوه از نزدیک بسیار لذت بخش خواهد بود . برف همه جا را سفید کرده و نشستن دور آتش و احساس کردن گرمای آتش در هوای سرد فوق العاده است پس فرصتی فراهم کنید تا این کوه زیبا و جذاب را از نزدیک ببنید و لذت ببرید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک