جزیره ماسیرا عمان

معرفی جزیره ماسیرا عمان

شرح

جزیره ماسیرا عمان

جزیره ماسیرا جزیره ای در ساحل شرقی عمان اصلی عمان در دریای عرب است و بزرگترین جزیره کشور طول آن 95 کیلومتر از شمال-جنوب ، بین 12 تا 14 کیلومتر عرض ، با مساحتی در حدود 649 کیلومتر مربع است ، و جمعیتی در 12 روستا به طور عمده در شمال جزیره در 12000 تخمین زده می شود. شامل یک نیروی هوایی سلطنتی پایگاه هوایی عمان و یک کارخانه ماهی ، و همچنین چند شهر کوچک است. پیش از این ، بی بی سی دارای یک مرکز رله متشکل از فرستنده های پخش کننده HF و MF بود که در آنجا مستقر بودند. بیشتر قسمت های داخلی این جزیره متروک است و دسترسی به جزیره فقط با یک کشتی دریایی کوچک برای اتومبیل یا با پرواز Royal Royal Force of Oman Airbus A320 یا پروازهای Lockheed C-130 Hercules امکان پذیر است.

زمین های ناهموار جزیره ماسیرا و خط ساحلی اطراف آن باعث شده است که بسیاری از خنجرهای خراب شده در سواحل این جزیره ظاهر شوند که بیشتر آنها به خوبی با آب نمک و گرمای شدید حفظ می شوند. حدود ساعت 2:20 A.M. در 21 سپتامبر 1835 ، USS طاووس روی صخره های مرجانی زمین گرفت. در ظهر بلند ، طول و عرض جغرافیایی به طول 20 درجه از شمال ، و طول جغرافیایی 58 درجه 5 ″ شرقی مشخص شد.

محیط اطراف جزیره

محیط پایین اقیانوس اطراف ماسیرا خصمانه است زیرا اکثر منطقه در آن ماسه سنگ یا سنگ سخت پوشیده شده است. یک جریان سرعتی وجود دارد که با یک هالوکلین بسیار تیز در سطح اقیانوس قابل مشاهده است و در این منطقه جریان دارد. عمق آب در نزدیکی حدود 10 متر است و به دلیل کم عمق بودن آب و شرایط سطح ناپایدار ، امکان جستجوی سونار را نمی توان انجام داد. علی رغم کیفیت پایین اقیانوس ، این منطقه از نظر ماهیگیری دریایی بسیار مولد است و هرگونه اجسام سخت بلافاصله توسط جانوران محلی مستعمره می شوند.در تابستان معمولاً یک وزش باد شدید وجود دارد که برای بادبادک و بادگیر مناسب است.

امواج بزرگ نتیجه باد در کنار دریا است و برای موج سواران نیز جذاب است. بادبادک و بادگیر می توانند با توجه به مهارت و شرایطی که ترجیح می دهند نقاطی را در جزیره ماسیرا عمان انتخاب کنند. در 5-6 ژوئن 2007 ، 7000 نفر در این جزیره به دلیل امواج طوفان شدید تولید شده توسط سیکلون گونو قدرتمندترین ضربه به منطقه خلیج فارس در 60 سال مجبور شدند به طور موقت خانه خود را ترک کنند.

موقعیت جغرافیایی جزیره ماسیرا عمان

جزیره ماسیرا در حدود 19 کیلومتری از سمت شرقی بارل هاکمن واقع شده است ، این جزیره به طور کلی تپه ای است ، خصوصاً در سمت شرقی آن. تپه ها در ضلع شرقی جزیره با یک دشت شنی باریک از ساحل جزیره جدا می شوند. تقریباً تمام طول آن را اجرا می کنند. یک فلات شیب دار در وسط محدوده در ضلع شمال شرقی جزیره ایستاده است. در امتداد ضلع غربی جزیره ، چند تپه کم وجود دارد که از محدوده شرقی توسط یک دشت شنی وسیع مشخص شده توسط چندین تپه جدا شده است: جبل مادروب ، کوهستانی با ارتفاع 256 متر ، در حدود 13 کیلومتری  جنوب انتهای شمال جزیره ایستاده است.راس ابو رساس ، انتهای جنوبی المسیره ، کم ارتفاع و صخره ای است.

جبل سوور ، تپه مخروطی آشکار ، به ارتفاع 153 متر ، در حدود 3 کیلومتری شمال شرقی راس ابو راساس بالا می رود.راس کیدا ، یک سرزمین کوچک و صخره ای ، دارای یک تپه مخروط و آشکار مخروطی در حدود 20 متر در نزدیکی آن است. جزایر کوچک 600 متر شرقی و 4 کیلومتری شمال راس کایدا وجود دارد.ساحل بین راس کایده و راس زعفرانات ، حدود 27 کیلومتر تا شمال شرقی ، با چند پیش بینی کوچک و یک ساحل صخره ای کم منظم است. هاکل ، دهکده کوچکی در بیشه درختان ، در نزدیکی ساحل در حدود هشت کیلومتری شمال راس کده واقع شده است.

راس الجزیره

راس زعفرانات صخره ای است که تپه ها به طور ناگهانی بالا می روند. بین راس ابو راساس و راس کده ، در فاصله 18 کیلومتری شمال شرقی ، ساحل توسط خلیج های کوچک و ماسه ای قرار گرفته است که توسط صخره ها طناب کشی شده اند.راس آل یا ، در حدود 3 کیلومتری در شمال شرقی راس زعفرانات ، انتهای شرقی جزیره است و از یک بلوف برجسته تشکیل شده است که به دامنه ای از تپه ها می رسد که از سمت غرب به مرکز جزیره امتداد می یابد. قله ای آشکار ، 99 متر ارتفاع ، در حدود 3 کیلومتری غرب-شمال غربی راس آل یاا قرار دارد.جبل مادروب در فاصله 5 کیلومتری دورتر از شمال غربی – شمال غربی افزایش می یابد.

راس الجزیره ، در حدود شش کیلومتری شمال-شمال غربی راس ال یا ، سنگی است و به خوبی توسط یک لکه سیاه در ضلع جنوبی آن مشخص شده است. قله ای تیز ، که از ارتفاع 95 متر بالا می رود ، در حدود 3 کیلومتری غرب این نقطه قرار دارد.جزیرت توحایر ، جزیره شنی نزدیک شمال رس الجزیره ، بر روی یک صخره خشک کن متصل به ساحل قرار دارد.

سنگهای خشک کن تا 300 متر از انتهای شرقی جزیره امتداد دارند.ساحل بین راس الجزیره و راس قدوفه ، انتهای شمال شرقی جزیره ، در حدود 11 کیلومتری بیشتر شمال – شمال غربی ، توسط یک خلیج غرق شده است. راس قدوفه ، متشکل از دو پیش بینی صخره ای در فاصله 800 متری از یکدیگر ، به جبل الجیدوفا ، در حدود 64 متر ارتفاع ، با فاصله کمی از داخل کشور بالا می رود. یک کرنر در تپه ای نزدیک جنوب جبل الجیدوفا ایستاده است و یک بنای کوچک کوچک در نزدیکی جنوب غربی راس قدوفه قرار دارد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک