پارک ملی مارسابیت در کنیا

پارک ملی مارسابیت در کنیا

شرح

پارک ملی مارسابیت یک پارک ملی و یک ذخیره طبیعی است که در کوه مارسابیت در شمال کنیا ، در نزدیکی شهر مارسابیت واقع شده است. این شهر در 560 کیلومتری شمال شهر نایروبی در شهرستان مارسابیت در استان پیشین شرقی واقع شده است و ذخیره آن به دلیل جمعیت گورخر و پناهگاه پرندگان ذکر شده است. این منطقه شامل تعدادی دهانه آتشفشانی منقرض شده است که در جنگل ها پوشانده شده است. دهانه ای در مجاورت بنام گف ردو واقع شده است ، تقریباً 5 کیلومتری از شمال مارشابیت در قسمت چنگال جاده های موویل و هور شمالی است.

حیوانات متنوع پارک

 گورخرها ، گاومیشها ، کلوبه های سیاه و سفید ، میمون های آبی ، بوشک ها ، سونیس ها و پلنگ ها در این پارک جمع می شوند.

 در کل پارک ملی مارسابیت در کنیا حدود 350 گونه پرنده وجود دارد که 52 مورد از آنها پرندگان طعمه هستند. صخره ها در انتهای شمالی دریاچه بهشت ​​، در گف سوکورته گوردا ، محل زندگی تعدادی از پرندگان از جمله کرکس های گریفون روپل ، شاهین های خرمایی ، بوفه های کوهستانی ، بادبادک های سیاه و عقاب های ماهی آفریقایی است. اردک هایی مانند گارگانی ها ، جعبه های جنوبی و آبشارهای دریایی در این دریاچه یافت می شود که در آن محل سکونت های گره خورده قرمز ، تختخواب سفالی ، بیهوشی ، شلف بنفش و ماسک های زرد رنگ نیز قرار دارد. در دامنه های پایین جنگل پارک ، که با اسکرالند مشخص شده است ، جمعیت بابون های زیتون ، میمون های گره دار ، غزه های پیتر ، گونه های بیزا ، کفتارهای راه راه ، کاراکال ها و گلاب های گلدان وجود دارد.

علت شهرت این پارک

در جاده جنوب از کوه مارسابیت به دشت های صخره ای Shaba ، مایکل پالین توصیف عبور از انجیر خارق العاده Strangler در جنگل کوهستانی ، یک تضاد واضح با مسیر خاکی است که در زیر آن توسط اقاقیاهای کم ارتفاع و صاف قرار دارد. این منطقه دارای پرندگان بافنده ای معقول است ، که می توانند با لانه تر و مرتب تر آنها شناسایی شوند. بافندگان گنجشک ، با لانه های “خراشیده” خود. و زردچوبه های سفید رنگ. در دهه 1970 ، این پارک به داشتن فیل ها با طولانی ترین طوقه های دنیا شهرت پیدا کرد. یک فیل بنام احمد تحت نظارت دائمی قرار داشت و وقتی درگذشت کوزه های او به وزن بیش از 300 کیلوگرم پیدا شد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک