ورزشگاه ماراکانا ریودوژانیرو

ورزشگاه ماراکانا ریودوژانیرو

شرح

برزیل وسیع ترین کشور امریکای جنوبی می باشد و در میان وسیع ترین کشورهای جهان مقام پنجم را دارد. جای هیچ تعجبی نیست که ریو دو جانیرو  با سواحل شنی سفید رنگ، کوه های سر به فلک کشیده و  بندر تماشایی اش به (cidade maravilhosa) “شهر شگفت انگیز ” شهره باشد. دومین شهر بزرگ  برزیل در کنار سواحل اقیانوس اطلس، محیط طبیعی  شگرفی را در این ابر شهر فراهم اورده است. مناظر خیره کننده ریو تنها یکی از دلایلی است که گردشگران دسته دسته به ان هجوم می آورند. ورزشگاه ماراکانا ریودوژانیرو يكی از ورزشگاه های ميزبان در جام جهاني 2014 برزيل است كه به افتخار يك خبرنگار معروف به اين اسم، نام‌گذاری شده است.  

بهترین قیمت و خدمات تور ایروان

ساخت ورزشگاه ماراکانا ریودوژانیرو

استادیوم ماراکانا (با نام رسمی ژورنالیست ماریو فیلهو) ورزشگاهی در شهر زیبای ریودوژانیرو، در برزیل است. نام اصلی ورزشگاه به افتخار خبرنگار معروف، ماریو فیلهو نام گذاری گردیده بود که از حامیان اصلی ساخت این ورزشگاه بوده است. نام عامیانه ورزشگاه از رودخانه ماراکانا در نزدیکی ورزشگاه برگرفته شده است. این رودخانه از جنگل‌های غرب سرچشمه می‌گیرد که از طریق کانالی بتونی از مناطق شمال ریو عبور کرده و در نهایت به خلیج گوآنبارا می‌ریزد.

نام مارکانا نیز از یک کلمه بومی که اسم گونه ای از طوطی ساکن در آن مناطق می‌باشد مشتق شده است. مالک این ورزشگاه دولت ایالت ریودوژانیرو است. زمانی که برزیل به عنوان میزبان جام جهانی 1950 انتخاب شد، دولت برزیل تصمیم به ساخت استادیوم جدید برای این رویداد گرفت و ساخت آن از سال 1948 آغاز شد و نهایتاً در سال 1950 این ورزشگاه افتتاح شد و میزبان مسابقه فینال بود که در آن برزیل 2 بر يك مغلوب اروگوئه شد.

اگر چه این ورزشگاه در سال 1950 افتتاح شد اما استادیوم در سال 1965 کامل گشت و تمام امکاناتی که برای آن برنامه ریزی شده بود را در خود جای داد.از آن زمان به بعد اساساَ از این استادیوم برای مسابقات بین تیم‌های بزرگ باشگاهی ریو استفاده گردیده تیم‌های نظیر بوتافوگو، فلامنگو، فلومینِنزه و واسکوداگاما.

ورزشگاه ماراکانا، میزبان رویدادهای مهم ورزشی برزیل

ورزشگاه ماراکانا ریودوژانیرو همچنین میزبان تعدادی از کنسرت‌ها و دیگر رویدادهای ورزشی نیز بوده است. ظرفیت معمولی آن 120هزار نفر است. در فینال جام جهانی 1950 که بین اوروگوئه و برزیل انجام شد 199854 نفر برای تماشای مسابقه گرد هم آمدند . ماراکانا همچنین رکورد بیشترین تماشاگر بازی های باشگاهی را نیز دارد این رکورد در سال 1963 هنگامی اتفاق افتاد که 177656 نفر مسابقه بین دو تیم باشگاهی برزیل فلامینگو و فلامینز را تماشا کردند.

فوتبال مهم ترین ورزش در برزیل است و استادیوم ماراکانا (Maracanã) مهم ترین نماد این رویداد عظیم است. زمانی این ورزشگاه بزرگترین ورزشگاه دنیا بود و  زمانی که در سال 1950 افتتاح شد می توانست 200.000 تماشاچی را در خود جای دهد. امروزه،  به خاطر  ملاحظات امنیتی تماشاچیان، ظرفیت ان کاهش یافته است. برای برگزاری مسابقات جام جهانی 2014 بازسازی شد و اکنون ظرفیت 80.000 تماشاچی را  دارد که ان را به بزرگترین استادیوم امریکای جنوبی بدل کرده است. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک