دشت کوزه ها لائوس

آشنایی با قلعه مالبورک لهستان

شرح

قلعه مالبورک لهستان

هر یک از کشورهای دنیا دارای چشم اندازی خاص و دیدنی هستند. یکی از این کشورها ، لهستان میباشد. لهستان قرن ها از جنگ و درگیری جان سالم به در برده است و امروزه کشوری سربلند و مستقل و آماده بر عهده گرفتن نقش جدید خود در تاریخ معاصر است. بازدید کنندگان این کشور چیزهایی را کشف می کنند که مدت هاست برای محلی ها آشکاراست .قلعه مالبروک در لهستان بزرگ ترین قلعه ی دنیاست و با نمای آجری و زیبا و قرار گرفتن در کنار رودخانه آنقدر جذاب است که گردشگران زیادی فقط برای دیدن آن به شهر مالبورک لهستان می روند. این جاذبه تاریخی کشور لهستان ، توسط شوالیه های توتونیک که از گروه فرماندهان کاتولیک رومی در زمان جنگ های صلیبی بودند،ساخته شده است.

کشور لهستان برای بسیاری از گردشگران یک مقصد ‏فرهنگی غنی در اروپا است که مناظر طبیعی زیبا و اماکن تاریخی دیدنی زیادی دارد. افرادی که به این کشور سفر می کنند چیزهایی ‏را می بینند که مردم این کشور آن را تجربه کرده و با آن زندگی کرده اند. چه از شهرهای اصلی لهستان دیدن کنید ‏چه بخواهید جنگل ها و دریاچه های اطراف آنها را ببینید ، لهستان تصاویری فراموش نشدنی در ذهنتان ایجاد خواهد کرد.

‏این کشور در مقایسه با کشورهای غربی اروپا هزینه های سفر پایین تری دارد و به همین دلیل مقصد محبوبی برای گردشگران به حساب می آید. در شهرهای مختلف دنیا قلعه های زیادی هستند که با معماری جذاب و دیدنی خود ازجاذبه های گردشگری و تاریخی اند.

ویژگی های این قلعه زیبا

قلعه مالبورک در سال 1274 توسط شوالیه های تئوتونیک بنا شد که از آن به عنوان مرکز فرماندهی برای شکست دشمنان لهستانی و حکومت بر قلمرو خود در بالتیک شمالی استفاده می کردند. قلعه در سال 1300 ساخته شد اما از آنجایی که تعداد شوالیه ها روز به روز بیشتر می شد این قلعه را در طول سالیان بزرگ تر می کردند تا جایی برای همه ی شوالیه ها باشد؛ کم کم این قلعه با نزدیک به 21 هکتار مساحت به بزر گ ترین قلعه ی گوتیک اروپا تبدیل شد.  

قلعه مالبروک از سال 1466 تا زمان تجزیه ی لهستان در سال 1772 خانه ی پادشاهان لهستان بود و بعد از تجزیه لهستان تبدیل به سربازخانه شد. این قلعه چندین بار جهت میزبانی از شمار زیاد شوالیه ها و تا زمان عقب نشینی به کنیزبرگ، گسترش یافت. امروزه قلعه مالبوورک به محبوب ترین جاذبه توریستی شهر مالبورک بدل شده است. بخش های داخلی این قلعه زیبا هستند اما بخشی که مطمئنا از آن خوشتان می آید باغ رز تماشایی داخل قلعه است. یک رستوران و سوغاتی فروشی هم در داخل محوطه قلعه وجود دارد.

این قلعه که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد با بنای آجری قرمز رنگ و با معماری زیبای گوتیک در کنار رودخانه نیگات شهر مالبورک قرار گرفته و زیبایی و جلوه ی خاصی دارد. در روزهای دوشنبه و بعضی از تعطیلی های رسمی محوطه ی داخلی قلعه تعطیل است. بازدید کامل قلعه نیاز به ۳ ساعت زمان دارد. برای دیدن قلعه مالبورک باید به شمال لهستان و شهر مالبورک بروید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک