جزایر پرهنتیان مالزی

جزایر پرهنتیان مالزی (Malaysia Perhentian Islands)

شرح

جزایر پرهنتیان مالزی

جزایر پـِرهِنتیان واقع در دریای جنوبی چین و در 19 کیلومتری ایالت ترنگگانو در مالزی غربی و 65 کیلومتری مرز تایلند قرار دارند. پرهنتیان به زبان مالایی به معنای “نقطه‌ی توقف” می باشد، چرا که بیشتر مسافران به این جزیره می‌‌آیند و تا پایان اقامت، چند صباحی را در اینجا سپری می‌کنند. جزایر پرهنتیان در مالزی، یکی از دیدنی های کوالالامپور، از دو جزیره‌ی پرهنتیان کسیل (پرهنتیان کوچک) و پرهنتیان بسار (پرهنتیان بزرگ) تشکیل شده است.

هر دوی این جزایر به دلیل داشتن صخره‌های دریایی و آب‌های زلال از شهرت خاصی برخوردار هستند. به علت وجود صخره‌های دریایی و آب‌های شفاف و کریستالی  اطراف آن، این جزایر میزبان طیف گسترده‌ای از مرجان‌ها، لاک‌پشت‌های دریایی، کوسه‌های کوچک و صخره‌ماهی‌ها هستند. اما معمولا مردم برای استراحت کردن و لذت بردن از ساحل به این جزایر زیبا و و دست‌نخورده سفر می‌کنند. 

جاذبه های این جزایر زیبا

مسافرین تور مالزی، دیدار از جزیره پرهنتیان مالزی ، بهترین دیدنی های مالزی، را باید درصدر لیست گردش های خود قرار دهند. این مجمع الجزایر با دو جزیره کوچک، در سواحل شمال شرقی مالزی واقع شده و خالی از سکنه است. بنابراین برای کسانی که می خواهند، آرامش را در کنار طبیعت تجربه کنند فضای بسیار مناسبی است.

جاذبه اصلی جزیره پرهنتیان طبیعت بسیار زیبا و بکر آن است و این زیبایی به حدی است. که پرهنتیان را در رده دومین از میان ده جاذبه برتر توریستی مالزی قرار داده است. و توانسته سالانه هزاران گردشگر خارجی را به این جزیره بکشاند. بسیاری از توریست های  اروپایی  و حتی ایالات متحده آمریکا به این جزیره سفر می کنند.تا از جاذبه‌های طبیعی آن مانند:گردش در جنگل، غواصی، شنا در آبهای زیبا و همینطور ماهیگیری استفاده کنند.

این موارد از مهم‌ترین کارهایی هستند که توریستها در حین اقامت در این جزیره زیبا می‌توانند از آن لذت ببرند. تمامی این فعالیت‌ها اقتصاد جزیره پرهنتیان را به عنوان برترین جزیره در مالزی به دنیا معرفی کرده است. جزیره پرهنتیان در میان توریست‌ها به بهشت استوایی معروف شده است و ساحل زیبا و جزایر پرهنتیان از مهم‌ترین اماکن گردشگری مالزی هستند و با شن‌های سفید و آب شفاف و آبی سالانه هزاران نفر را به خود می‌کشانند.

امکانات جزایر

در این جزیره‌ها هیچ راهی (مگر راه‌های جنگلی آدم‌رو) وجود ندارد و جز چند هتل و مهمانخانه و رستوران خبری از تأسیسات دیگری هم نیست. روستای پرهنتیان در «پرهنتیان کچیل» محل اقامت بومیان است. بندر کوآلا بسوت محلی است که قایق‌های تندرو از آن‌جا عازم این جزایر می‌شوند. در اینجا بهترین امکانات در اختیار گردشگران تور کوالالامپور و تور مالزی قرار داده می شود. مشهورترین ساحل در جزایر پرهنتیان ساحل لانگ است که در طول روز به‌عنوان مرکز فعالیت‌های تفریحی در نظر گرفته شده و ننوها و چترهایی در آنجا برپا شده‌ است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک