کاخ باشکوه دلماباغچه

کاخ باشکوه دلماباغچه

شرح

کاخ دلماباغچه؛ مجلل ترین کاخ در استانبول

کاخ دلماباغچه | ترکیه یکی از کشورهای پر جاذبه است که سالیانه میلیون ها گردشگر به این کشور سفر می کنند . ترکیه به 2 قسمت اروپایی و آسیایی تقسیم شده است . جاذبه های تاریخی این کشوربسیار فراوان است و بازدید از این جاذبه ها باعث حیرت گردشگران شده است . کاخ های تاریخی زیادی در ترکیه قرار دارد که در سیستم گردشگری این کشور تاثیر بسازایی دارد . یکی از معروف ترین کاخ های قدیمی ترکیه ، کاخ دلماباغچه است . با ما همراه باشید تا با این کاخ بیشتر آشنا شوید .

کاخ دلماباغچه

کاخ دلماباغچه

در سال های ۱۸۳۹ تا ۱۸۶۱ میلادی در زمان پادشاهان عثمانی کاخ دلماباغچه توسط سلطان عبدالمجید ساخته شده است . این کاخ در  بخش اروپایی تنگه‌ی «بُسفُر» (Bosporus) قرار دارد .  وسعت این کاخ 110 هزار متر مربع که شامل 16 بخش جداگانه است . به مرور زمان کاخ های دیگری به این مجموعه اضافه شد مانند کاخ ساعت که در سال 1876 تا 1909 ساخته شده است . دلماباغچه در زبان ترکی به معنای پوشیده در باغ است . این کاخ در سبک نئوکلاسیک به عنوان یک سبک خاص و لوکس ساخته شده است . ساختمان های کاخ ، محلی برای تفرجگاه های سلاطین همانند سلطان احمد اول و سلطان عثمان دوم مورد استفاده قرار می گرفت .

قصر دلماباغچه

جزئیات دلماباغچه در استانبول

در وسط یک باغ بزرگ قصری وجود دارد که به 3 قسمت تقسیم می شود که شامل  سوئیت های تشریفاتی ، حرمسرا و اقامت گاه ولیعهد می باشد . تالار لوکس و بزرگی در این کاخ وجود دارد که طراحی و دیزاین آن خصوصا پله های کریستالی آن نظر هر ببینده ای را به خود جذب می کند . بزرگترین لوستر جهان به سنگینی 4.5 تن وزن در تالار قصر دلماباغچه قرار دارد . پادشاه ترکیه ، آتاترک در این قصر زندگی کرد و در همین قصر چشم از جهان گشود . جالب است بدانید ساعت هایی که در قصر وجود دارد در زمان مرگ اتاترک متوقف شده است .

هم اکنون این کاخ تبدیل به موزه ی تاریخی شده است . اشیا قیمتی که در این موزه نگهداری می شود شامل : ششصد تابلو نقاشی از نقاشان معروف همچون آیواز اوویسکی و زونارو نقاش باش ، دویست عدد فرش و قالیچه ، بیش از پانصده شمعدان نقره و ظروف آب خوری از جنس طلا و نقره از کشورهای چین و فرانسه . ساعات بازدید از کاخ در روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه، جمعه و یکشنبه از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر است . مترو بهترین وسیله برای رفتن به کاخ می باشد که در ایستگاه میدان تکسیم سوار شوید و در ایستگاه کاباتاش  پیاده شوید و تا کاخ باید یک مسیر کوتاه را پیاده روی کنید .

آتاترک

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط