آشنایی با قدیمی ترین قطار معلق برقی جهان در آلمان

شرح

قطار ووپرتال

مسلما اگر شما قصد گشت و گذار در یک شهر غریبه را داشته باشید، نیازمند یافتن وسیله ای برای رفتن به مناطق مختلف آن شهر خواهید بود. اگر شما به هر دلیلی قادر نبوده یا اینکه تمایلی به اجاره خودرو در محل اقامت خود ندارید، تنها گزینه پیش رو، استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی است. یکی از شگفت انگیزترین وسایل حمل و نقل مسافرین، قطار معلق و برعکس ووپرتال در آلمان است که در سال 1901 افتتاح شد.

استفاده از خدمات حمل نقل عمومی در واقع می تواند راهی بسیار آسان، امن، راحت و اقتصادی برای گشت و گذار شهری محسوب شود.در حقیقت برخی شهرها در جهان وجود دارند که دارای سیستم حمل و نقل عمومی مناسبی بوده و استفاده از این خدمات باعث خرسندی افراد می شود. اگر شما طرفدار استفاده از مترو، اتوبوس های شهری، تراموا، اتوبوس های برقی و یا انواع دیگر وسایل نقلیه عمومی هستید، قطعا خواندن این مقاله به شما کمک میکند.

نکات جالب در مورد این قطار

این قطار ووپرتال دارای یک سیستم منحصر به فرد بوده و توسط لانگن طراحی شده است و شهرهای آلمان را به هم متصل می کند.  این قطار در ایستگاه های اصلی توقف دارد و استفاده از آن برای مردم علاوه بر حمل و نقل، تجربه بسیار ویژه ای است و به عنوان یکی از جذابیت های توریستی این شهر محسوب می شود.

نکته جالب این است که این سیستم ریلی بیش از 100 سال است که نقاط اصلی این شهر را به یکدیگر متصل کرده است و علاوه برسفری سرگرم کننده، نیاز مردم جهت دسترسی به مراکز مختلف این شهر را نیز تامین می کند. طول مسیر این قطار 13.3کیلومتر است که حدود 12 متر آن از روی رودخانه می گذرد، زمان کل سفر با این قطار 30 دقیقه بوده و دارای 20 ایستگاه است و سالانه حدود 25میلیون مسافر را جابه جا می کند.

قطار شناور در هوا

در آلمان به این قطار Schwebebahn به معنی قطار شناور در هوا می گویند و نام رسمی آن Einschienige Hangebahn System Eugen Langen است ولی در زبان انگلیسی به hanging railway به معنی ریل آویزان یا معلق نامیده می شود. این قطار قدمت طولانی دارد و به جنگ جهانی دوم مربوط میشود.

قطار ووپرتال تا مدتی متوقف بود تا اینکه مسئولان شهر به قدمت آن به عنوان یک جاذبه توریستی نگریستند و دوباره مشغول به فعالیت شد. این قطار معلق یک سیستم ترانزیت عالی است که برای نسل ها پایدار است ، نه تنها وسیله ای کارآمد برای حرکت در سطح شهر است ، بلکه همچنین یک درگاه به آینده ای خیالی است – یک چشم انداز گذشته از یک شهر بهتر و مدرن تر. مونورل تعلیق ووپرتال با سرویس سریع قطار خود نه تنها یک نقطه عطف و یک بنای تاریخی است بلکه وسیله حمل و نقل ضروری  از زمان افتتاح آن در سال 1901 بوده است.

85000 مسافر روزانه از قطار ووپرتال استفاده می کنند بدون اینکه مشکلی برای سفر در شهر داشته باشند. اتصالات یا معابر ترافیکی. یخ و برف به سختی دچار مشکل می شود. با حداکثر سرعت 60 کیلومتر در ساعت (حدود 37 مایل در ساعت) ، پرواز هوایی از پایانه به پایانه تقریباً 35 دقیقه طول می کشد. 

موقعیت هتل

کشور: آلمان
شهر: برلین

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک